TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

02 2021

Wypełnij PIT elektronicznie, szybciej otrzymasz zwrot podatku


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsWypełnij PIT elektronicznie, szybciej otrzymasz zwrot podatku - Grodzisk News


Przed nami coroczny okres składania zeznań podatkowych. Warto pokusić się o złożenie PIT-u drogą elektroniczną, bo w przypadku zwrotu podatku, pieniądze otrzymamy szybciej.


Jak pokazują urzędnicze statystyki całkiem spora grupa podatników, czeka z rocznym rozliczeniem podatkowym na ostatnią chwilę. Urzędy skarbowe przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie. Aby tego uniknąć i usprawnić cały system będzie można złożyć deklarację internetowo.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W portalu podatkowym Ministerstwa Finansów w połowie lutego otwarta została platforma Twój e-PIT. Można będzie na niej szybko i sprawnie złożyć deklarację. Zawierać ona już będzie nasze dane, które ewentualnie należy skorygować lub uzupełnić. Deklaracja złożona tą drogą zdaje się najwygodniejsza. W formularzu e-deklaracji należy tylko podać kwotę dochodu za poprzedni rok.

Wszystkie informacje na temat elektronicznego składania deklaracji można znaleźć TUTAJ. Ten sposób gwarantuje również znacznie szybsze, aniżeli w przypadku tradycyjnego złożenia deklaracji, otrzymanie nadpłaty podatku. Jeśli złożymy PIT elektronicznie od 15 lutego do 30 kwietnia, pieniądze otrzymamy w ciągu 45 dni od złożenia. Z kolei jeśli złożymy PIT w formie drukowanej, pieniądze otrzymamy w ciągu trzech miesięcy od złożenia – w przypadku automatycznej akceptacji PIT-u przez system Twój e-PIT, pieniądze otrzymamy do 31 lipca (datą rozliczenia będzie ostatni dzień, czyli 30 kwietnia.)


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.