28 03 2020

Wypalania traw ciąg dalszy. Kolejne pożary w powiecie [AKTUALIZACJA]

28.03.2020, godz.: 13:00
Wypalania traw ciąg dalszy. Kolejne pożary w powiecie [AKTUALIZACJA]
Fot. Pixabay

Straż pożarna w ostatnich dniach ma pełne ręce roboty, zaczęło się wypalanie traw przez mieszkańców.

Dziś strażacy zostali wezwani już dwukrotnie. – Pierwsze zgłoszenie napłynęło o godz. 11.33. W Zarębach płonie łąka. Na miejscu są dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie. Niecałą godzinę później, bo o godz. 12.20 otrzymaliśmy wezwanie do Kopisk. Tam również płonie łąka, a gaszeniem pożaru zajmują się strażacy z OSP Baranów. Obie akcje trwają – mówi nam st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Zrobiło się cieplej i w ostatnich dniach coraz częściej strażacy muszą wyjeżdżać do pożarów traw. Tylko wczoraj musieli interweniować w Kaleni i Bronisławowie, a wcześniej m.in. w Budach Grzybku, Cegłowie, czy Zarębach.

Przypominamy, że za podpalanie łąk grozi grzywna do 5 tys. zł, a w przypadku spowodowania pożaru stanowiącego zagrożenie dla życia, zdrowia czy mienia, można nawet na 10 lat trafić do więzienia. Natomiast rolnikom podpalającym łąki grozi zmniejszenie wysokości wszystkich rodzajów dopłat bezpośrednich o 3 proc.

AKTUALIZACJA GODZ. 14.50

O godz. 13.37 do straży spłynęło kolejne zgłoszenie. – Dostaliśmy zgłoszenie o pożarze traw w Kozerkach. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej: dwa z OSP Grodzisk i jeden z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Akcja w Kozerkach nie zdążyła się na dobre zakończyć, a strażacy musieli kolejny raz interweniować. Po godz. 14.00 płonęła łąka w pobliżu tunelu na ul. Bałtyckiej od strony Łąk. Tam pojechał jeden zastęp strażaków z OSP Grodzisk Maz

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata