reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

01 2023

Wypadek na Okulickiego. Samochód potrącił pieszego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Czytelnik JakubWypadek na Okulickiego. Samochód potrącił pieszego - Grodzisk News


W środowe popołudnie u zbiegu ulic Armii Krajowej i Okulickiego w Grodzisku Mazowieckim samochód osobowy potrącił pieszego. Są utrudnienia w ruchu.


Informację o zdarzeniu przekazał nam czytelnik. – Na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Okulickiego był wypadek. Prawdopodobnie potrącenie pieszego. Na miejscu dużo służb – poinformował Jakub, który również przesłał nam zdjęcia z miejsca zdarzenia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do wypadku doszło tuż po godz. 18.00. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 18.10. Na przejściu dla pieszych na ul. Okulickiego samochód marki Renault potrącił mężczyznę w wieku 58 lat. Trafił on do szpitala – mówi nam asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu. – W miejscu zdarzenia są utrudnienia. Policjanci prowadzą czynności mające ustalić okoliczności wypadku. Kierują również ruchem – dodaje rzecznik grodziskiej policji.

Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.

Wypadek na Okulickiego. Samochód potrącił pieszego - Grodzisk Newsfoto: Czytelniczka Zofia


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

To przejście jest od lat mega niebezpieczne, szczególnie tak jak dziś wieczorem przy padającym deszczu. Aż się prosi o wysepkę na środki drogi i podzielenie przejścia, tam jest strasznie szeroka jezdnia. Ale urzędnicy są bardziej zajęci kolejnymi sprawami deweloperów panujących w tym mieście.

Andrzej
18-01-2023 20:58

Bardzo niebezpieczne przejscie. Sporo takich jest w Grodzisku. Ciemno, oznakowanie poziome starte, pionowe zwykle - nieodblaskowe, dodatkowo znaki ustawiane w krzakach, w znacznej odleglosci od krawedzi jezdni. Troche popada, pieszy w ciemnym ubraniu i nieszczescie gotowe...

z11
18-01-2023 22:53

To nie pirwszy wypadek w tym miejscu. Wiele innych przejść w mieście woła o pomste do nieba.
Możemy to zmieńić.
Nie głosujcie na nieudaczników z parti telewizyjnych!
Alternatywą jest Ruch Dobrobytu i Pokoju.

Przestańcie marnować publiczne pieniądze
19-01-2023 00:13

każde przejście jest niebezpieczne w złych warunkach i piesi tez musza zachowac ostrożność Nie możemy na kazdym przejściu budować barykad ludzie opamietajcie sie noga z gazu i nie bedzie problemu

kierowca
19-01-2023 09:14

Maska sprawcy zdarzenia była dość mocno wgnieciona. Dziwne, że przeżył.

Świadek
19-01-2023 06:00

Czy tak trudno doświetlić przejścia dla pieszych ?????? RACZEJ NIE !!
Częstym powodem potrąceń są źle oświetlone przejście dla pieszych. Mówię to jako kierowca i pieszy.!!!!!! Takich przejść w Grodzisku jest mnóstwo. Do niedawna ulica Bałtycka ( ostatnio nieco poprawiona). W miastach gdzie się dba o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego a takimi również są piesi stosuje się różne zabezpieczenia. Dodatkowe latarnie migające diody na jezdni w miejscu przejścia dla pieszych. Oczywiście od pieszych też warto zacząć wymagać aby sami zatroszczyli się o swoje bezpieczeństwo np. czas zacząć zakładać odblaski, które znacznie uwidaczniają pieszego. Niestety większości przypadków to kierowca musi mieć oczy wokół głowy. !!!!!
Ale wróćmy do naszej gminy. Na co możemy liczyć ? Kolejne światła Benuś zarządzi zrobić. Zorganizuje piknik przy ul. Okulickiego i pochwali się nowym fantastycznym projektem, nad którym pracował od lat. Zrobi rekordowe przecięcie wstęgi i wszyscy będą zadowoleni. Życzę wszystkim bezpieczeństwa

mieszkaniec
19-01-2023 07:55

Przejścia są niedoświetlone. Był taki Budżet Obywatelski Mazowsza, z którego doświetlano przejścia na drogach wojewódzkich w Grodzisku. Na co idą pieniądze z Budżetu Obywatelskiego Grodziska? Na poczęstunek w Kozerkach dla radnych?

Becia
19-01-2023 08:59

W tej Gminie dba się o interesy kolegów a nie mieszkanców.
Bezpieczeństwo mieszkańców to jeden z najwyższych priorytetów gminy.
A jak jest każdy widzi.
Każde przejście na tych zatłoczonych przelotowych ulicach powinno być odpowiednio oznakowane i oświetlone.
Biedniejsze gminy o to dbają bardziej niż te,, bardzo bogate''.

okey
19-01-2023 09:10

Ulica Okulickiego i przyległe do niej ulicy wymagają większego zainteresowania ze strony miejscowej Policji. Przechodząc przez przejście należy bardzo uważać na zmotoryzowanych.

Bogdan
19-01-2023 09:11

Pieszy na przejściu, nawet jak ma zielone, musi patrzeć gdzie lezie, bo i tak go mogą rozjechać i będzie sam sobie winny.

tyr
19-01-2023 10:03

Prawda

Nico
19-01-2023 11:23

Usunąć te pasy. Na skrzyżowaniu są ze światłami i tam można przechodzić

Anonim
19-01-2023 11:16

NAJPIERW TRZEBA POMYŚLEĆ A NIE PISAĆ BZDURY O USUNIĘCIU PRZEJŚCIA.
CHYBA, ŻE JESTEŚ MŁODY W PEŁNI SPRAWNY, LUBISZ I MASZ CZAS SPACEROWAĆ TO MOŻESZ SOBIE NADRABIAĆ KAWAŁEK DROGI.
MIĘDZY PRZEJŚCIEM NA ŚWIATŁACH PRZY SKRZYŻOWANIU OKULICKIEGO -SIENKIEWICZA A PRZEJŚCIEM PRZY UL 3 MAJA JEST BARDZO DUŻA ROZBIEŻNOŚĆ DROGI, WIĘC NIE WYOBRAŻAM SOBIE, BY WYCHODZĄC
Z BOCZNEJ ULICZKI MASZEROWAĆ DO ŚWIATEŁ W JEDNĄ LUB DRUGĄ STRONĘ, BY PRZEJŚĆ PRZEZ JEZDNIĘ I DOTRZEĆ NA OSIEDLE.
TAM POWINNY BYĆ ŚWIATŁA TAK JAK ZROBIONO PRZY URZĘDZIE MIASTA NA KOŚCIUSZKI MIMO, ŻE TO JEST BARDZO WĄSKA JEZDNIA W PORÓWNANIU DO ULICY OKULICKIEGO.

MIESZKANKA
19-01-2023 16:46

A pieszego ostrożność nie obowiązuje ??????? To on może doznać poważnego uszczerbku na zdrowiu a nie kierujący. Mamy chore prawo.

ewa
19-01-2023 13:58

A pani była świadkiem i widziała, ze to wina pieszego, tak? Czy to zwykła zaczepka na coś, co się aktualnie pani nie podoba? Tu zmiana praw pieszych.

Ja wiem, ze to przejście jest slabe, bo za duże, złe oświetlone itp. ale litości - nie jest tam od wczoraj… wiec chyba wiadomo czego się spodziewać.

Normalny
19-01-2023 14:15

A normalny to uwaza że każdy jezdzi tam piec raz dziennie i zna wszystko na pamiec. Litości Pieszy musi sie zastanowic pięc razy zanim wejdzie pod auto bo to on bedzie poszkodowanym czasem do konca życia.

adamo
23-01-2023 23:46

Moim zdaniem, powinno się zrobić barierki przy brzegach chodników przy najbardziej ruchliwych ulicach. Chodniki są wąskie, strach o dziecko, które może stracić równowagę i wpaść prosto pod koła ciężarówki! Nie wspomnę już, by dziecko mogło samodzielnie dojeżdżać do szkoły rowerem. Że względu na zbyt wąskie chodniki zakazuje dziecku jazdy rowerem do szkoły, mimo iż bardzo mnie o to prosi.

Nikt nie myśli o dzieciach
19-01-2023 16:30

Masz rację - nie ma co budować barykad. Lepiej zrobić dobre przejście. Tam jest problem, że skręcający w lewo zasłaniają połowę przejścia. I tak było w tym przypadku. Wystarczyłoby pasy przerzucić na drugą stronę skrzyżowania.
Akurat w tym przypadku prędkość pojazdu była mniejsza od dopuszczalnej.

świadek
20-01-2023 10:17

Masz rację - nie ma co budować barykad. Lepiej zrobić dobre przejście. Tam jest problem, że skręcający w lewo zasłaniają połowę przejścia. I tak było w tym przypadku. Wystarczyłoby pasy przerzucić na drugą stronę skrzyżowania.
Akurat w tym przypadku prędkość pojazdu była mniejsza od dopuszczalnej.

driver
20-01-2023 10:20

O ile była mniejsza od dopuszczalnej?, skoro maska wgniotła się jakby była z kartonu.

Świadek
20-01-2023 13:42
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.