04 12 2019

Wykonawca wprowadzony na plac budowy. Rusza przebudowa trzech dróg

04.12.2019, godz.: 08:32
Wykonawca wprowadzony na plac budowy. Rusza przebudowa trzech dróg
Fot. zabiawola.pl

Wczoraj wykonawca przejął plac budowy i może ruszyć przebudowa ul. Krakowiańskiej w Żelechowie, Dębowa w Osowcu (II etap) oraz ul. Kresowa w Ojrzanowie.

W połowie listopada urzędnicy z gminy Żabia Wola wybrali wykonawcę dla tej inwestycji. Mieli na to zadanie zabezpieczone 10 mln zł. Okazało się jednak, że inwestycja będzie znacznie tańsza. Zdecydowano się na ofertę firmy INSTAL-NIKA, która zdecydowała się wykonać to zadanie za łącznie 6,7 mln zł. Umowa z wykonawcą została już podpisana i wczoraj urzędnicy przekazali plac budowy te firmie.

Co obejmie inwestycja? Przebudowa ul. Krakowiańskiej obejmuje blisko kilometrowy fragment drogi od skrzyżowania z ul. Chełmońskiego. Tam zostanie ułożona nawierzchnia z betonu asfaltowego, natomiast pobocza zostaną utwardzone kruszywem. Na 500-metrowym odcinku zostanie wybudowany także chodnik z kostki betonowej.

W ramach zadania zostanie przebudowany fragment również blisko kilometrowy odcinek ul. Kresowej w Ojrzanowie od ul. Kasztanowej, a na kolejnym 300-metrowym odcinku droga ta przejdzie remont. Na ul. Kresowej również pojawi się nawierzchnia z betonu asfaltowego jednak na dwóch (około 200-metrowych) fragmentach objętych inwestycją zaplanowano całkowitą wymianę konstrukcji jezdni.

Ostatnim elementem jest drugi etap przebudowy ul. Dębowej, który obejmuje wymianę konstrukcji nawierzchni jezdni na 600-metrowym odcinku. Od skrzyżowania z ulicą Szkolną, zaprojektowano chodnik, który prowadzi do kapliczki. Na jezdnię zostanie ułożona warstwa ścieralna z betonu asfaltowego.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata