reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

09 2023

Wyjątkowa wystawa poświęcona polskiemu podróżnikowi w Mediatece


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodziskWyjątkowa wystawa poświęcona polskiemu podróżnikowi w Mediatece - Grodzisk News


Wśród siódemki wybitnych Polek i Polaków wybranych na patronów roku 2023 znalazł się Paweł Edmund Strzelecki – wybitny podróżnik, odkrywca i filantrop. A już od piątku w grodziskiej Mediatece będzie można oglądać wyjątkową ekspozycję poświęconą Strzeleckiemu. Patronem medialnym wydarzenia jest portal GrodziskNews.pl.


W 2023 r. przypada 150. rocznica śmierci Pawła Edmunda Strzeleckiego. Był wybitnym badaczem, podróżnikiem, odkrywcą i filantropem. Jako pierwszy Polak okrążył samodzielnie kulę ziemską. Badał tereny Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii, Nowej Zelandii i Tasmanii. Dokonał tam wielu odkryć, a najwyższy szczyt kontynentu australijskiego nazwał Górą Kościuszki (Mount Kosciuszko), na cześć przywódcy insurekcji z 1794 r. Odkrył i nazwał także najżyźniejszy rejon rolniczy Australii – Gippsland.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach inicjatywy edukacyjnej Fundacji Sofijka 37 młodych ilustratorek i ilustratorów w wieku 10-16 lat przygotowało fantastyczne rysunki przedstawiające życie i dokonania wspaniałego Polskiego podróżnika, badacza, naukowca, odkrywcy złota i Góry Kościuszki w Australii. Prace powstały podczas warsztatów ilustratorskich zorganizowanych w Grodzisku i Brwinowie.

Prace będzie można oglądać na wystawie w Mediatece od piątku, 29 września. Ekspozycja będzie dostępna przez tydzień – do 5 października w sali wielofunkcyjnej Mediateki (ul. 3 Maja 57). Wstęp wolny.
 

Wyjątkowa wystawa poświęcona polskiemu podróżnikowi w Mediatece - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.