.
X ZAMKNIJ
Wygrana w meczu na szczycie,  Bogoria samodzielnym liderem LOTTO Superligi - foto: Mat. prasowefoto: Mat. prasowe

18

10 2021

Wygrana w meczu na szczycie,  Bogoria samodzielnym liderem LOTTO Superligi

W meczu na szczycie ligowej tabeli LOTTO Superligi podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego pokonali 3:1 Energę Manekin Toruń. Była to ich siódme zwycięstwo w ósmym spotkaniu bieżącego sezonu. Dzięki temu samodzielnie liderują w ligowych rozgrywkach.

Przed rozpoczęciem niedzielnej potyczki tenisiści Bogorii mieli na swoim koncie 17 punktów. Dokładnie tyle samo miał zespół z Grodu Kopernika. Zwycięzca tego spotkania miał pozostać na szczycie tabeli LOTTO Superligi. Kapitalne zawody rozegrał nasz kapitan Marek Badowski, który zdobył komplet dwóch punktów. Popularny Bany był nie do zatrzymania i oba pojedynki singlowe wygrał bez straty seta.

Szczególnie pierwszy singiel Marka był imponujący. W starciu z bardzo groźnym zawodnikiem leworęcznym Konradem Kulpą nasz zawodnik stracił jedynie 11 punktów. Pierwszego seta wygrał w stosunku 11:1, zaś drugiego 11:2. Dużo trudniejszy był jego drugi mecz z Damianem Węderlichem. Węderlich w pierwszej swoim pojedynku przy Westfala pokonał 3:1 w setach naszego Miłosza Redzimskiego. Oba sety starcia Badowski, Węderlich kończyły się grą na przewagi. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowywał przy nich nasz tenisista, który przypieczętował wygraną Bogorii w całym meczu.

Bardzo ważną grę wygrał Shiyu Sun. Azjata przy wyniku 1:1 w całym spotkaniu zwyciężył 3:2 w setach Tomka Kotowskiego. Była to najbardziej wyrównana gra meczu. Przy stanie 2:1 w setach Sun nie wykorzystał trzech piłek meczowych w czwartym secie. W piątym Kotowski ponownie obronił dwie piłki meczowe. Na szczęście dla Chińczyka przy szóstej popełnił dosyć prosty błąd i tym samym Shiyu wygrał swój drugi pojedynek singlowy przed grodziskimi kibicami. Kibicami, którzy również spisali się na medal. Ich gorący doping niósł zawodników Tomasza Redzimskiego do jeszcze lepszej gry.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Energa Manekin Toruń 3:1
Marek Badowski – Konrad Kulpa 3:0 (11:1, 11:2, 11:7)
Miłosz Redzimski – Damian Węderlich 1:3 (8:11, 4:11, 11:9, 4:11)
Sun Shiyu – Tomasz Kotowski 3:2 (11:5, 7:11, 13:11, 13:15, 11:9)
Marek Badowski – Damian Węderlich 2:0 (13:11, 11:9)

Wygrana w meczu na szczycie,  Bogoria samodzielnym liderem LOTTO Superligi - Grodzisk News