TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

12 2021

Wybudują parking w Książenicach. Powstanie przy al. Marylskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayWybudują parking w Książenicach. Powstanie przy al. Marylskiego - Grodzisk News


Grodzisk szykuje się do budowy kolejnego parkingu. Tym razem będzie to plac postojowy przy al. Marylskiego w Książenicach.


Magistrat jeszcze w grudniu ogłosił przetarg, którego zwycięzca podejmie się zadania obejmującego budowę parkingu dla pojazdów osobowych wraz ze zjazdem, zjazdu indywidualnego do garażu oraz chodników, położonych na terenie działki nr 16/29. Projektowany parking zlokalizowany jest w południowo – zachodniej części działki i składa się z 19 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych (w tym 1 stanowiska dla osób niepełnosprawnych), rozlokowanych w dwóch niezależnych grupach, oraz dwóch dróg wewnętrznych (DW1 i DW2) o szer. ok. 5,00m i długości: 52,70m (DW1) oraz 45,40m (DW2).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Przyjęto następujące wymiary stanowisk postojowych: stanowisko dla pojazdów osobowych – 2,5x5,0m, stanowisko dla pojazdów osób niepełnosprawnych: 3,6x5,0m. Obsługa komunikacyjna parkingu odbywać się będzie od ul. Marylskiego (droga gminna) poprzez istniejący zjazd publiczny o szer. 6m. Ulica Marylskiego na odcinku sąsiadującym z projektowanym parkingiem w chwili obecnej jest przebudowywana i docelowo posiadać będzie jezdnię o nawierzchni asfaltowej z obustronnymi chodnikami oraz ścieżką rowerową – czytamy w specyfikacji przetargu.

W ramach zadania przewidziano budowę zjazdu niedualnego z drogi wewnętrznej DW1 oraz budowę chodników (w obrębie kościoła i domu parafialnego) oraz opasek wokół kościoła. W celu ułatwienia dostępu osobom niepełnosprawnym po zachodniej stronie wejścia do kościoła zaprojektowano pochylnię dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Odprowadzenie wód deszczowych z przeważającej powierzchni parkingu oraz dróg wewnętrznych przewidziano do dwóch wpustów deszczowych włączonych do kanału deszczowego, realizowanego w ramach projektu ul. Marylskiego.

–Wody deszczowe z projektowanych chodników oraz fragmentu drogi wewnętrznej DW1 będą odprowadzane na pobocze gruntowe. W ramach zadania przewidziano również budowę drenażu – czytamy dalej w specyfikacji.

Parkin powstanie w pół roku od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

no proszę, wszystko jest w tych książenicach, rondo, sklepy, stacja benzynowa, przebicie przez las i rzeczkę na drugą stronę grodziska, i park z wodą ma być, no wszystko, a w grodzisku?

Alga
27-12-2021 23:14

To dla tego, że Ksiazenice to przecież już "miasto ogrod".

Anna
28-12-2021 11:25

czego się nie robi dla księdza dobrodzieja. Powinni napisać, że chodzi o parking przy kościele

miejscowy
28-12-2021 10:17

Ksiądz nie będzie parkował na 19 miejscach. Więc jednak dla ludzi. Zawsze komuś niedobrze, co by nie było nowego

Ewa Poręba
29-12-2021 13:23

I co? Satysfakcja z czepienia się osiągnięta?
Parking się przyda nie tylko księdzu, ale i rodzicom przewożącym dzieci do przedszkola i szkoły, odwiedzającym kościół i inne instytucje, czy nawet spacerowiczom.

Praktyczna miejscowa
29-12-2021 13:39

Wszystko dla Ksiązenic!
Tam przyszłość już jest!!!
A co z sąsiednimi wsiami ? NIC NIC NIC
Błoto. błoto , błoto

andrzej
30-12-2021 15:50
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.