reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

04 2021

Wybrali budowniczych biblioteki za 4,5 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Wizualizacja/Mat. prasoweWybrali budowniczych biblioteki za 4,5 mln zł - Grodzisk News


Brwinów przeanalizował oferty w przetargu na budowę nowego i nowoczesnego gmachu biblioteki. Wybrał najkorzystniejszą cenowo – opiewającą na nieco ponad 4,5 mln zł.


Oferty wahają się od nieco ponad 4,5 miliona złotych do ponad 5,5 miliona, podczas gdy magistrat szykował się na wydatek rzędu niespełna czterech milionów – dokładniej prawie 3,97 mln zł. W te sytuacji gminni włodarze zdecydowali się dołożyć brakujące kilkaset tysięcy i wybrać propozycję firmy NAFIBUD z Bielska Podlaskiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do zadań wykonawcy będzie należała m.in. budowa budynku biblioteki wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu, budowa zjazdu publicznego, przebudowa zatoki postojowej w pasie ulicy Grodziskiej oraz wyposażenie budynku. Wjazd do nowego budynku biblioteki będzie zlokalizowany przy ul. Grodziskiej między budynkami o numerach 8 oraz 10.

Powierzchnia całkowita budynku zaprojektowanego przez pracownię Architektura Pasywna Pyszczek i Stelmach sp. j. z Krakowa z wynosi 1023,32 m2, powierzchnia zabudowy to 586,59 m2, kubatura: 3096,39 m3, długość: 19,75 m, szerokość: 33,25 m, wysokość: 6,04 m. Powierzchnia parteru będzie liczyć 505,52 m2. Budynek będzie dwukondygnacyjny. Na parterze została zaprojektowana m.in. czytelnia prasy i czytelnia ogólna, oddział dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży, sala wielofunkcyjna ze schowkiem, toalety ogólnodostępne w tym toaleta dostosowana do użytku dla osób z niepełnosprawnościami, a także pokoje administracyjne i pomieszczenie socjalne. Na piętrze będą znajdować się pomieszczenia techniczne i wentylatornia.

Na realizację zadania wykonawca wybrany w przetargu będzie miał 14 miesięcy od podpisania umowy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.