08 01 2020

Wybierz nazwę drogi do ośrodka Legii. W grze dwie propozycje

08.01.2020, godz.: 19:25
Wybierz nazwę drogi do ośrodka Legii. W grze dwie propozycje
fot. Wizualizacja

W Książenicach powstaje Legia Training Center, a wraz z nim droga dojazdowa, która wciąż nie ma nazwy. Mieszkańcy oraz kibice zgłaszali propozycje określenia dla nowej trasy, a stołeczny klub wybrał dwie propozycje, na które można już głosować. W grze są nazwy: Legionistów oraz Snu o Warszawie.

Jak poinformował stołeczny klub, prośba o podanie propozycji nazwy dla ulicy prowadzącej do książenickiego ośrodka Legii spotkał się z dużym odzewem, a spośród wielu propozycji wybrano owe dwie – Legionistów oraz Snu o Warszawie – na które można głosować TUTAJ.

O przedstawienie propozycji takich nazw poprosiliśmy kibiców na naszym Facebooku. Oddźwięk był bardzo duży, a propozycji wiele. Najczęściej pojawiająca się to ta, by nadać ulicy imię Lucjana Brychczego. Jednak obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące nadawania ulicom i placom imion osób żyjących zalecają, by unikać takich sytuacji. Ba, wiele gmin zaleca, by ulicom nadawać nazwy nawet wybitnej postaci dopiero 5 lat po jej śmierci. Obyśmy więc jak najdłużej czekali na możliwość takiego uhonorowania pana Lucjana. Życzymy mu długich lat życia! – czytamy na podstronie przeznaczonej do głosowania.

Tam też na bieżąco można śledzić zmieniające się wyniki głosowania. Potrwa do 15 stycznia włącznie.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.