reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

11 2020

Wukadka zleci wycinkę ponad 2000 drzew. Przygotowania do budowy toru


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosWukadka zleci wycinkę ponad 2000 drzew. Przygotowania do budowy toru - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa szykuje się do budowy drugiego toru między Grodziskiem a Podkową Leśną. Tak szeroko zakrojona przebudowa układu torowego wymaga wcześniejszej wycinki drzew na trasie inwestycji. Wukadka ogłosiła niedawno przetarg na to zadanie.


Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że wycinka obejmie 2037 drzew, w tym 537 dębów  szypułkowych, 508 brzóz brodawkowych i 467 topól. W ramach zadania wykonawca usunie także ponad 3350 metrów kwadratowych krzewów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Oferenci mają czas na sformułowanie swych propozycji do 20 listopada. Dominującym, 60-procentowym, kryterium wyboru będzie cena; 30 procent stanowić ma liczba deklarowanych przez wykonawcę weekendów z koniecznością wyłączenia sieci trakcyjnej. Wreszcie 10 procent to cena brutto za odkupienie pozyskanego drewna.

Główna część inwestycji zakłada natomiast przebudowę ok. 7,5-kilometrowego odcinka linii nr 47 od Podkowy Leśnej Głównej do Grodziska Mazowieckiego Radońskiej. Przebudowany zostanie obecny tor, powstanie również drugi.  Ponadto przewidziano wymianę nawierzchni istniejącego toru 1G; przebudowę przejazdów kolejowo-drogowych w związku z budową drugiego toru, przebudowę istniejących 11 peronów oraz ich dostosowanie do obowiązujących wymagań; budowę 5 nowych peronów oraz modernizację budynków dwóch dworców: Podkowa Leśna Główna i Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Całkowita wartość inwestycji opiewa na 108 mln zł, a jej realizacja ma się zakończyć do połowy grudnia 2022 roku.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Człowieku nie pisz głupot większość płacą fundusze - a zwłaszcza ten Szwajcarski lub UE Czy ty myślisz że takie matoły jak ty siedzą i piszą i nie umieją liczyć W przypadku WKD 85% wydatków kwalifikowalnych projektu jest pokryte z zewnątrz. Tylko głupi by nie wyjął 15% I teraz policz ile się to będzie zwracać 10-15 lat a zostanie na kilkadziesiąt....
Dariuszu


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.