reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

12 2023

Wukadka wraca na pozycję lidera punktualności


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: wkd.com.plWukadka wraca na pozycję lidera punktualności - Grodzisk News


Urząd Transportu Kolejowego opublikował kwartalny raport dotyczący punktualności przewoźników kolejowych w trzecim kwartale. Wynika z niego, że ponownie najpunktualniejsza jest Warszawska Kolej Dojazdowa, która powróciła na czoło zestawienia po drugim miejscu w poprzednim raporcie.


Jak wynika z wyliczeń UTK, przy opóźnieniach od 6 minut wzwyż najwyższy wskaźnik punktualności zanotowała WKD – jej wynik to  99,8 procent. Drugie miejsce przypadło przedsiębiorstwu ODEG Ostdeutsche z wynikiem 98,3 proc., natomiast na trzecim miejscu odnajdujemy spółkę PKP SKM w Trójmieście z rezultatem 98,2 proc. punktualności.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wynik Warszawskiej Kolei Dojazdowej oznacza powrót do status quo w kwestii prowadzenia w rankingu punktualności. – Wskaźnik będący ponownie najwyższym wynikiem spośród wszystkich operatorów na terenie kraju, został wypracowany poprzez przyjętą i wdrożoną konstrukcję oferty przewozowej opierającą się na cyklicznym rozkładzie jazdy. Rozkład ten pomimo prowadzonych w obrębie zarządzanej linii kolejowej przedsięwzięć inwestycyjnych, generujących znaczące utrudnienia dla ruchu, charakteryzował się wyprawianiem pociągów w poszczególnych relacjach w równych taktach oraz powtarzalnych przedziałach czasowych po upływie każdej godziny – bez względu na porę dnia lub dzień tygodnia. Powyższe uwarunkowania pozwoliły na zapewnienie właściwych rezerw czasowych oraz wpłynęły na niską podatność na ewentualne zakłócenia i opóźnienia – tak przewoźnik charakteryzuje działania mające na celu zachowanie tak wysokiej punktualności.

Wukadka podkreśla, iż sukces jest tym cenniejszy, że zadania nie ułatwiały częste zmiany rozkładów podporządkowane trwającej przebudowie na WKD. – Rozkład jazdy pociągów podlegał okresowym modyfikacjom z uwagi na realizację kolejnych etapów rozbudowy linii kolejowej nr 47 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego, a także z uwagi na rozpoczętą przez spółkę PKP PLK S.A. fazę przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, bezpośrednio dotyczącą przebiegającego przez ten obiekt odcinka linii kolejowej WKD – argumentuje przewoźnik.

Dodajmy, że w tym samym raporcie o punktualności Koleje Mazowieckie znalazły się na 14. pozycji ze wskaźnikiem 89,1 proc.

A tak przedstawia się grafika uwzględniająca wszystkich przewoźników:

Wukadka wraca na pozycję lidera punktualności - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.