20 02 2020

Coraz więcej osób jeździ wukadką

20.02.2020, godz.: 09:47
Coraz więcej osób jeździ wukadką
Fot. Piotr Antos

Tendencja wzrostowa jeżeli chodzi o liczbę pasażerów w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej wciąż się utrzymuje. W styczniu 2020 wukadką pojechało o ponad 11 tys. osób więcej niż w styczniu 2019.

Dwa ostatnie lata, to ciągły wzrost pasażerów w pociągach WKD. W 2018 r. z usług przewoźnika skorzystało niecałe 8,6 mln podróżnych, co było rekordowym wynikiem. Jednak w 2019 ten rekord o blisko 200 tys. podróżnych został pobity. Styczeń tego roku pokazuje, że w tym roku może zostać ustanowiony kolejny rekord.

W pierwszym miesiącu ubiegłego roku wukadką pojechało 739 305 podróżnych, natomiast w styczniu tego roku z usług WKD skorzystało 750 681 pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 11 tys. osób. – Kontynuacja osiągania tak dobrych wyników przewozowych, przewyższających u progu nowego roku rezultat z zamkniętego rekordem roku 2019 jest niewątpliwie efektem ciężkiej pracy świadczonej na rzecz zapewnienia wszystkim podróżnym usług przewozowych o jak najwyższej jakości i niezawodności, ale także współpracy w zakresie spełnienia wymagań i oczekiwań związanych z oferowanymi i realizowanymi usługami – podkreśla Michał Panfil, Prezes Zarządu spółki WKD.

Wukadka podkreśla, że na osiągnięty wynika z pewnością miała wpływ wysoka punktualność pozostająca na poziomie 99,5 proc., co plasuje przewoźnika na pierwszym miejscu pod tym względem w kraju. Ponadto na dobry wynik miała też m.in. wzbogacona oferta przewozowa (kilkanaście nowych połączeń) oraz uatrakcyjnienie oferty biletowej.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata