11 11 2018

Wspólnie wysłaliśmy prawie 1900 kartek do Powstańców Warszawskich

11.11.2018, godz.: 11:31
Wspólnie wysłaliśmy prawie 1900 kartek do Powstańców Warszawskich

Do końca października grodziszczanie brali udział w akcji „Kartka do Powstańca z Grodziska Mazowieckiego”. Celem było pokazanie, że pamiętamy o coraz szczuplejszym – niestety – gronie bohaterskich obrońców stolicy. I pokazaliśmy. Wspólnie wysłaliśmy niemal 1900 kartek do Powstańców.

W ramach tej akcji Młodzieżowa Grupa Konsultacyjna z Grodziska otworzyła osiem punktów na terenie miasta, w których można było odebrać kartkę, napisać kilka słów z podziękowaniami i bezpłatnie wysłać kartki do Powstańców. Te zostały przekazane Bohaterom, którzy walczyli za wolność. Takiej kartki nie trzeba adresować, oczywiście można napisać imię i nazwisko Powstańca i wtedy ta kartka trafi właśnie do niego. Powstaniec można nam również odpowiedzieć jeżeli zostawimy swój numer telefonu lub adres.

Cel jest również taki, aby zainteresować tematem Powstania i Bohaterów w nim walczących, między innymi z Grodziska Mazowieckiego. Myślę, że to idealna akcja na zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pokażmy, że pamiętamy! – mówili organizatorzy akcji.

I udało się! – 1888 – dokładnie tyle kartek mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego wysłali do Powstańców! Grodziszczanie wysyłali życzenia, wiersze, rysunki – każda kartka była wyjątkowa. Najmłodszy nadawca kartki miał 6 lat, kartkę wysłała również Pani, która przeżyła Powstanie, w 1944 r. miała 4 lata, później trafiła właśnie do Grodziska. Kartki wypisywano indywidualnie, ze znajomymi, czy z całymi rodzinami. Pokazaliśmy, że pamiętamy! Widać, że to miało sens, a to cieszy najbardziej – podsumowują ludzie z MGK.

Patronem medialnym akcji był portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata