reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

09 2022

Wspólna inwestycja drogowa Milanówka i Brwinowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Arkadiusz KosińskiWspólna inwestycja drogowa Milanówka i Brwinowa - Grodzisk News


Już niebawem mają zostać przebudowane ulice Mieszka I w Owczarni oraz Owczarskiej w Milanówku. To wspólna inwestycja gmin Brwinów i Milanówek.


Skąd pomysł o wspólnej realizacji zadania drogowego? Połowa pasa drogowego ul. Mieszka I w Owczarni należy do Gminy Brwinów a połowa ul. Owczarskiej do Miasta Milanówek, tzn. wschodnia strona ma nazwę ul. Mieszka I i leży w Owczarni, zaś zachodnia to już ul. Owczarska w Milanówku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dwa lata temu włodarze obu gmin zdecydowali o przebudowie tej drogi na odcinku od ul. Milanowieckiej do ul. Konopnickiej. Ten jest już gotowy i w sierpniu tego roku został ogłoszony przetarg na to zadanie. Obie gminy liczyły, że inwestycję uda się zrealizować za łącznie 384 tys. zł, ale propozycje firm były sporo wyższe. Wpłynęły dwie oferty: jedna opiewała na 491 tys. zł, a druga na 651 tys. zł. – W rozmowie z Piotrem Remiszewskim, burmistrzem Milanówka ustaliliśmy, że trzeba zrobić wszystko, żeby to zadanie zrealizować, bo zważywszy obserwowany ostatnio wzrost cen usług budowlanych w drogownictwie taniej już nie będzie. Dlatego też, poprosiłem brwinowskich radnych o zatwierdzenie przesunięć środków w budżecie Naszej Gminy w celu zapewnienia finansowania naszej części przebudowy ul. Mieszka I. Podobnie, Burmistrz Remiszewski poprosił milanowskich radnych o analogiczną zmianę w budżecie Miasta Milanówka. Radni obydwu gmin zgodzili się na dokonanie zmian budżetowych – napisał w mediach społecznościowych Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Ostatecznie włodarze zdecydowali się wybrać ofertę wartą 491 tys. zł złożoną przez P.T.H.U. Pacholczyk. Niebawem ma zostać podpisana umowa z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.