06 02 2020

Wrócić na zwycięską ścieżkę. Bogoria zagra z Polonią Bytom

06.02.2020, godz.: 19:20
Wrócić na zwycięską ścieżkę. Bogoria zagra z Polonią Bytom
fot. Marcin Masalski/Bogoria Grodzisk

W najbliższą niedzielę LOTTO Superliga po raz kolejny zawita do hali przy Westfala 3a. Po poniedziałkowej porażce 1:3 z Kolpingiem Frac Jarosław zawodnicy Bogorii będą chcieli szybko się zrehabilitować i wrócić na zwycięską ścieżkę.

Okazją będzie starcie z 3S Polonią Bytom w 16. kolejce ligowej. Zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż obie drużyny znajdują się w czołówce LOTTO Superligi i są bardzo blisko awansu do strefy play-off. Aktualnie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów. Zespół ze Śląska z kolei ma na koncie 24 punktów i w tabeli jest na czwartym miejscu. Awans do play-offów wywalczy sześć najlepszych drużyn po rundzie zasadniczej.

Być może przed grodziską publicznością po raz kolejny zaprezentuje się 13-letni Miłosz Redzimski, który w tym sezonie już dwukrotnie pokazał się z bardzo dobrej strony przed własnymi kibicami. Z drobną kontuzją zmaga się Marek Badowski, a z przeziębieniem od dłuższego czasu walczy Panos. W obwodzie jest oczywiście jeszcze Pavel Sirucek i do końca nie wiadomo w jakim składzie ostatecznie wystąpi zespół Bogorii. Niezależnie od składu w jakim wystąpią grodziszczanie wydają się być faworytem rywalizacji z zespołem ze Śląska.

Jeśli chodzi o zespół Polonii to kluczowe role odgrywają w niej Antonin Gavlas oraz Robert Florask, który przez wiele lat występował w barwach Bogorii. Skład uzupełnia młody Michał Łysakowski. W ostatnich meczach nie występował żaden z Azjatów, dlatego Polonia raczej wystąpi w krajowym składzie. Pierwszy mecz miedzy tymi zespołami rozegrany w Bytomiu zakończył się wygraną Bogorii 3:1, a punkty dla ekipy Tomasza Redzimskiego, dwa Panagiotis Gionis oraz jeden Marek Badowski.

Na kibiców czekać będą konkursy i inne atrakcje. Początek w niedzielę o godz. 16.00.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata