01 04 2020

WOŚP wystartowała ze zbiórką pieniędzy na walkę z koronawirusem

01.04.2020, godz.: 16:40
WOŚP wystartowała ze zbiórką pieniędzy na walkę z koronawirusem
fot. Facebook WOŚP

Do grona akcji na rzecz pomocy medykom w walce z koronawirusem, organizowanych przez ludzi dobrego serca dołączyła organizacja, która serce ma na sztandarze. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ruszyła dziś ze zbiórką pieniędzy w ramach Funduszu Interwencyjnego, które przeznaczy na środki ochrony osobistej dla personelu medycznego i sprzęt dla szpitali.

O szczegółach poinformował dziś w oświadczeniu prezes fundacji WOŚP Jurek Owsiak. – Fundacja WOŚP w dniu dzisiejszym uruchamia ogólnopolską możliwość wpłat na Fundusz Interwencyjny, zachęcając do jego `wsparcia wszystkich, którzy chcą razem z nami pomóc w walce z koronawirusem. Do tej pory wspomagali nasz Fundusz przedsiębiorcy i firmy, ale dostaliśmy także ogrom sygnałów od Polaków, że ważna jest dzisiaj taka obywatelska inicjatywa, która służyć będzie nam wszystkim i stąd nasza decyzja – powiedział Owsiak.

Pieniądze na Fundusz Interwencyjny można wpłacać na kilka sposobów: przez stronę WOŚP – TUTAJ; można to zrobić także za pośrednictwem zbiórki na Facebooku lub bezpośrednio na konto bankowe:

mBank 14 1140 1010 0000 5244 4400 1007
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Ul. Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa
Koniecznie z dopiskiem: Fundusz interwencyjny – koronawirus

Zebrane pieniądze fundacja chce przeznaczyć przede wszystkim na na środki ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego, ale także na sprzęt medyczny. – Materiały ochronne, czyli indywidualne pakiety ochrony biologicznej i maseczki ochronne, chcemy skierować do szpitali, które nie otrzymują wystarczających dostaw z sytemu rządowego. Pierwszymi na naszej liście będą szpitale z oddziałami ginekologiczno-położniczymi, następnie oddziały noworodkowe i dziecięce. Wszystkie zakupione artykuły rozdzielać będziemy w miarę realizowanych zakupów – mówi Jurek Owsiak.

Fundacja WOŚP uruchomiła także specjalną skrzynkę mailową pod adresem: pomocmedyczna@wosp.org.pl. Tam placówki medyczne mogą zgłaszać potrzeby. Owsiak zapewnił, że wszystkie będą na bieżąco analizowane i w miarę możliwości – realizowane.

– Pierwszy transport sprzętu, zawierający 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej i 50 tysięcy maseczek N95/KN95, planujemy na 9 kwietnia. Dokonujemy też kolejnych zamówień, choć jesteśmy tu całkowicie zależni od sytuacji międzynarodowej związanej z możliwością organizowania przelotów na linii Chiny – Polska – poinformował Owsiak w dzisiejszym oświadczeniu

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata