14
11 2024
Adam Fabisiewicz Grodzisk News
14.11.2024, godz. 19:01
Wokół zachodniej obwodnicy Grodziska zrobi się zielono. Mazowiecki urząd marszałkowski przystąpił bowiem niedawno do realizacji inwestycji wskazanej przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Zadanie zakłada obsianie zielenią obszaru wokół trasy dużą liczbą drzew i krzewów.
Na całej długości obwodnicy zostanie posadzonych 300 dużych drzew, a na obszarze 2000 metrów kwadratowych pojawią się krzewy w formie pasów izolacyjnych,
–Kwota 685 tys. zł w całości zostanie pokryta z budżetu Mazowsza. Nowa, piętrowa roślinność będzie: filtrować zanieczyszczenia powietrza, tworzyć barierę dla hałasu z obwodnicy, poprawiać bezpieczeństwo ruchu drogowego, ograniczając podmuchy wiatru – powiadają urzędnicy grodziskiego magistratu.
Na Facebooku urzędu zamieszczono także zdjęcia z rozpoczętych prac przy zagospodarowaniu zieleni...
Tylko niech nie sadzą za blisko drogi. Jak już będą duże te drzewa, to jakiś młody gniewny w starym bmw może zakończyć przedwcześnie żywot, uderzając w drzewo. Poza tym łatwiej będzie poszerzyć tę obwodnicę, bez konieczności wycinania drzew.
Robert2
15-11-2024 08:58
Copyright © 2014-2025 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.