reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

01

01 2021

Wójt Żabiej Woli negatywnie ws. studium lokalizacyjnego CPK


Grodzisk News


foto: cpk.plWójt Żabiej Woli negatywnie ws. studium lokalizacyjnego CPK - Grodzisk News


Zakończyły się konsultacje dotyczące projektu „Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego”. Wójt gminy Żabia Wola przekazał spółce CPK uwagi mieszkańców wraz ze swoim stanowiskiem.


reklama Grodzisk mazowiecki

Konsultacje te miały na celu poznanie zdania mieszkańców okolicznych miejscowości, na których ta wielka inwestycja będzie oddziaływać. W aktualnym dokumencie studium lokalizacyjnego, który został poddany pod konsultacje uwzględniono uwagi dotyczące ciągów inwestycyjnych i w takiej formie, z miejscowo poszerzonymi korytarzami transportowymi jest poddawany ocenie oddziaływania na środowisko. Przebiegi linii kolejowych zostały zweryfikowane na podstawie uwag z pierwszej tury konsultacji i szczegóły ustalano z właściwymi lokalnymi samorządami.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Konsultacje właśnie się zakończyły. Wójt gminy Żabia Wola poinformował, że uwagi mieszkańców zostały przekazane przedstawicielom spółki. – Formularze wniosków zawierające uwagi dotyczące konsultowanego dokumentu, które wpłynęły do Urzędu Gminy, zostały dziś w imieniu Mieszkańców przekazane do siedziby Spółki CPK – poinformował wczoraj Urząd Gminy Żabia Wola.

W trakcie spotkania z przedstawicielem CPK wójt złożył także swoje stanowisko w tej sprawie. Podobnie jak to z marca było ono negatywne. – Z uwagi na fakt, iż w dalszym ciągu Gmina Żabia Wola objęta jest korytarzem drogowym, w części korytarzem kolejowym, a także znajduje się w zasięgu oddziaływania związanego z usytuowaniem pasów startowych pod kątem 150 stopni, nie mogło ono ulec zmianie – napisał wójt Piotr Rybka. – Konsekwencje jakie poniesie nasza gmina na skutek planowych inwestycji wpłyną na strefę społeczną, środowiskową, ekonomiczną i w efekcie na obecny ład przestrzenny. Takie działania powinny wynikać ze świadomie prowadzonej polityki rozwoju, a nie opierać się na przypuszczeniach – dodał.

Pełna treść aktualnego oraz marcowego stanowiska wójta jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

CPK to szansa dla Żabiej Woli na przyciąganie inwestycji. Dziś Żabia Wola wygląda na wiochę bez pomyslu na siebie i planu zagospodarowania. Taka wioska bez składu i bez ładu (szczególnie architektonicznego). Ale niestety wielu to nomenomen rybka (szczególnie lokalnemu władcy). Lubią taki bałagan.
Grzesiek


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.