reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

01

01 2021

Wójt Żabiej Woli negatywnie ws. studium lokalizacyjnego CPK


Grodzisk News


foto: cpk.plWójt Żabiej Woli negatywnie ws. studium lokalizacyjnego CPK - Grodzisk News


Zakończyły się konsultacje dotyczące projektu „Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego”. Wójt gminy Żabia Wola przekazał spółce CPK uwagi mieszkańców wraz ze swoim stanowiskiem.


reklama Grodzisk mazowiecki

Konsultacje te miały na celu poznanie zdania mieszkańców okolicznych miejscowości, na których ta wielka inwestycja będzie oddziaływać. W aktualnym dokumencie studium lokalizacyjnego, który został poddany pod konsultacje uwzględniono uwagi dotyczące ciągów inwestycyjnych i w takiej formie, z miejscowo poszerzonymi korytarzami transportowymi jest poddawany ocenie oddziaływania na środowisko. Przebiegi linii kolejowych zostały zweryfikowane na podstawie uwag z pierwszej tury konsultacji i szczegóły ustalano z właściwymi lokalnymi samorządami.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Konsultacje właśnie się zakończyły. Wójt gminy Żabia Wola poinformował, że uwagi mieszkańców zostały przekazane przedstawicielom spółki. – Formularze wniosków zawierające uwagi dotyczące konsultowanego dokumentu, które wpłynęły do Urzędu Gminy, zostały dziś w imieniu Mieszkańców przekazane do siedziby Spółki CPK – poinformował wczoraj Urząd Gminy Żabia Wola.

W trakcie spotkania z przedstawicielem CPK wójt złożył także swoje stanowisko w tej sprawie. Podobnie jak to z marca było ono negatywne. – Z uwagi na fakt, iż w dalszym ciągu Gmina Żabia Wola objęta jest korytarzem drogowym, w części korytarzem kolejowym, a także znajduje się w zasięgu oddziaływania związanego z usytuowaniem pasów startowych pod kątem 150 stopni, nie mogło ono ulec zmianie – napisał wójt Piotr Rybka. – Konsekwencje jakie poniesie nasza gmina na skutek planowych inwestycji wpłyną na strefę społeczną, środowiskową, ekonomiczną i w efekcie na obecny ład przestrzenny. Takie działania powinny wynikać ze świadomie prowadzonej polityki rozwoju, a nie opierać się na przypuszczeniach – dodał.

Pełna treść aktualnego oraz marcowego stanowiska wójta jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

W Żabiej Woli jest "ład przestrzenny"?

Iron Idem
01-01-2021 22:32

CPK to szansa dla Żabiej Woli na przyciąganie inwestycji. Dziś Żabia Wola wygląda na wiochę bez pomyslu na siebie i planu zagospodarowania. Taka wioska bez składu i bez ładu (szczególnie architektonicznego). Ale niestety wielu to nomenomen rybka (szczególnie lokalnemu władcy). Lubią taki bałagan.

Grzesiek
02-01-2021 09:27

A może ktoś lubi te wioche jaką jest.
Wyprowadziłem się wieś bo chciałem .Nie chce chodników ,ścieżek rowerowych itp.
Wieś to ja być wieś

Juzek
02-01-2021 19:50

I bardzo mnie to cieszy że jest to wiocha ,i niech tak zostanie .Nie po to uciekałem z miasta do wsi by mi chałasowli .
Jak ci brakuje chalsau przeprowadzi się do Warszawy

Juzek
02-01-2021 21:59

A gdzie mieszkasz? Pewnie nie w gminie Zabia Wola wiec sie nie wypowiadaj czym dla gminy jest cpk

Zabiawolanin
03-01-2021 20:08

Jaka szansa? Przykłady proszę podać konkretne. Na terenie Żabiej Woli tworzą się głównie osiedla ludności napływowej, która szuka tu spokoju, miejsca do postawienia domu z ogrodem i raczej skupia się na rozwoju lokalnej infrastruktury. Pracę najczęściej mieszkańcy mają w pobliskim Grodzisku, Warszawie, teraz w większości zdalną, bądź prowadzą miejscowe interesy. Trasa S8 przechodząca przez środek gminy w żaden szczególny sposób nie podciągnęła poziomu inwestycji na tym terenie w górę i dokładanie kolejnej trasy plus mega lotniska wcale nie pomoże ani nie uatrakcyjni nikomu tego terenu. Skończy się wysiedleniem mieszkańców i zniszczeniem terenów ważnych z przyrodniczego punktu widzenia (przy najgorszym wariancie AOW przebiegającym przez pola, lasy, gdzie nie ma totalnie nic, z pominięciem większych miast typu Mszczonów, Grójec).

Darka
18-01-2021 22:10

My tu mamy spokój ciszę i nie zgiełk jak w w Grodzisku jak chce napalić w komiku to palę i mam gdze zakazy jak w mieście co kawałek biedronka i Lidl 🤪

Michal
22-01-2021 00:38

Na hu* to całe cpk. Kolejny przekręt i wielki niewypał. Jak suntago we wręczy. Syf syf syf nikomu nie potrzebny. Jak powstanie to g***o wielu mieszkańców grodziska i gmin ościennych zmieni adres zamieszkania, ja będę pierwszy wraz z moją rodziną, pomimo że mieszkam tu całe życie.

Pomyślcie trochę ludziki rządzące - głową i mózgiem jeśli go posiadacie, co robicie z tą piękna okolica do której ludzie jeszcze chcą się sprowadzać i tworzyć super miejsce do życia.

Pozdrawiam Benka i elitę rządzących.

Rodowity Grodziszczanin
02-01-2021 11:28

Na szczęście ty wieśniaku nie decydujesz 😂 Wazelinę se kup to jeszcze łatwiej wejdzisz Benkowi i rządzącym🤣

Bbb
02-01-2021 12:45

Nie możemy wybudować w terminie żadnych inwestycji począwszy od pow,autostrady itp nie mówiąc o szacowniu kosztów a rzucają się na cpk nie tacy się na tak dużych projektach przejechali

Piotr
02-01-2021 14:24

Jestem tego samego zdania .
Wieś to ma być wieś .Nic mnie tak nie w kurza jak się przeprowadzi panicz z miasta i chce chodników ścieżki rowerowe.Mi jest dobrze jak jest cisza spokój wracam z pracy odpoczywam .
Panie bbb gdyby nie wieś to byś z głodu padł.
Nie ubliżaj ludziom buraczku

Juzek
02-01-2021 21:56

Kononowicz też jest przeciwny powstania CPK

mariusz
02-01-2021 14:59

Witam. Tak poza tematem (gmina Żabia
Wola-- wójt Piotr Rybka) . Wiem że ile
Polaków tyle różnych opinii. Powiem
tak (Kazdy mówi, co on by zrobił na
miejscu Premiera, Prezydenta itp, itd,
ale będąc w/w rzeczywistośc wygląda
inaczej. Może ten nie zadowoli dogodzi
wszystkim, ale jest to najlepszy jaki
możemy mieć. Kraj powoli wraca do
,, zdrowia" po kuracji L. Balcerowicza,
i D. Tuska (tw.STASI /Oscar)

Yanosik21
02-01-2021 17:35

Witam. Mamy Najlepszy rząd od wielu lat
I jeszcze przy tak zmasowanym, totalną
ataku z każdej strony (nawet pomoc
, covidowa, oraz pomoc /dziś po 30latach/
dla regionów po PGR. Wracamy po długiej
chorobie /lekarze Balcerowicz i Tusk
(tw.STASI ,, Oscar") zrobili z Polski ruinę.
Co do CPK to taki z przed 100 lat COP,
port w Gdyni. Powoli kraj zdrowieje
Lepiej późno niż wcale.

Yanosik21
02-01-2021 17:54

Następna wielka inwestycja to będzie stocznia w Kielcach

Promil
03-01-2021 07:09

Witam, ja w gminie Żabia Wola mieszkam od urodzenia i nie wyobrażam sobie żeby zmieniło się to w jakiś centralny port komunikacyjny, bardzo proszę o niewypowiadanie się osób które nie mieszkają w tej gminie.

Patrycja
03-01-2021 23:35

Ludzie, czy ktoś z Was trochę myśli. Jedyna wieś która zbuntowała się i bardzo dobrze. Pojęcia nie mają włodarze Błonia i Grodziska co będzie po powstaniu największego lotniska. Tylko liczą pieniądze bezrobocie zniknie itp. Proszę porozmawiać z osobami, które mieszkają w Raszynie i okolicznych mieszkańców Okęcia, którzy zacierają ręce, że nareszcie będą mieli ciszę i spokój od 5-24.
Bo cały hałas i huk przeniesie się nas tylko na 24h na dobę. Ceny działek mieszkań w dół, ale kto o tym myśli. Dziwię się ludziom mieszkańcom Błonia Grodziska, że nie protestują i nie wspierają ludzi z Baranowa. Tak najważniejsza kasa, a że będzie niesamowity hałas co 3 minuty podczas lądowania kogo to interesuje. Tak róbcie sobie grille z paliwa lotniczego muzyka nie będzie potrzebna bo i tak nie będziecie jej słyszeli. Tragedia.

Amica
18-01-2021 15:56

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.