reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

01

01 2021

Wójt Żabiej Woli negatywnie ws. studium lokalizacyjnego CPK


Grodzisk News


foto: cpk.plWójt Żabiej Woli negatywnie ws. studium lokalizacyjnego CPK - Grodzisk News


Zakończyły się konsultacje dotyczące projektu „Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego”. Wójt gminy Żabia Wola przekazał spółce CPK uwagi mieszkańców wraz ze swoim stanowiskiem.


Konsultacje te miały na celu poznanie zdania mieszkańców okolicznych miejscowości, na których ta wielka inwestycja będzie oddziaływać. W aktualnym dokumencie studium lokalizacyjnego, który został poddany pod konsultacje uwzględniono uwagi dotyczące ciągów inwestycyjnych i w takiej formie, z miejscowo poszerzonymi korytarzami transportowymi jest poddawany ocenie oddziaływania na środowisko. Przebiegi linii kolejowych zostały zweryfikowane na podstawie uwag z pierwszej tury konsultacji i szczegóły ustalano z właściwymi lokalnymi samorządami.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Konsultacje właśnie się zakończyły. Wójt gminy Żabia Wola poinformował, że uwagi mieszkańców zostały przekazane przedstawicielom spółki. – Formularze wniosków zawierające uwagi dotyczące konsultowanego dokumentu, które wpłynęły do Urzędu Gminy, zostały dziś w imieniu Mieszkańców przekazane do siedziby Spółki CPK – poinformował wczoraj Urząd Gminy Żabia Wola.

W trakcie spotkania z przedstawicielem CPK wójt złożył także swoje stanowisko w tej sprawie. Podobnie jak to z marca było ono negatywne. – Z uwagi na fakt, iż w dalszym ciągu Gmina Żabia Wola objęta jest korytarzem drogowym, w części korytarzem kolejowym, a także znajduje się w zasięgu oddziaływania związanego z usytuowaniem pasów startowych pod kątem 150 stopni, nie mogło ono ulec zmianie – napisał wójt Piotr Rybka. – Konsekwencje jakie poniesie nasza gmina na skutek planowych inwestycji wpłyną na strefę społeczną, środowiskową, ekonomiczną i w efekcie na obecny ład przestrzenny. Takie działania powinny wynikać ze świadomie prowadzonej polityki rozwoju, a nie opierać się na przypuszczeniach – dodał.

Pełna treść aktualnego oraz marcowego stanowiska wójta jest dostępna tutaj.


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

W Żabiej Woli jest "ład przestrzenny"?

Iron Idem
01-01-2021 22:32

CPK to szansa dla Żabiej Woli na przyciąganie inwestycji. Dziś Żabia Wola wygląda na wiochę bez pomyslu na siebie i planu zagospodarowania. Taka wioska bez składu i bez ładu (szczególnie architektonicznego). Ale niestety wielu to nomenomen rybka (szczególnie lokalnemu władcy). Lubią taki bałagan.

Grzesiek
02-01-2021 09:27

Na hu* to całe cpk. Kolejny przekręt i wielki niewypał. Jak suntago we wręczy. Syf syf syf nikomu nie potrzebny. Jak powstanie to g***o wielu mieszkańców grodziska i gmin ościennych zmieni adres zamieszkania, ja będę pierwszy wraz z moją rodziną, pomimo że mieszkam tu całe życie.

Pomyślcie trochę ludziki rządzące - głową i mózgiem jeśli go posiadacie, co robicie z tą piękna okolica do której ludzie jeszcze chcą się sprowadzać i tworzyć super miejsce do życia.

Pozdrawiam Benka i elitę rządzących.

Rodowity Grodziszczanin
02-01-2021 11:28

pokaż wszystkie komentarze (14)
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.