27 07 2020

Wodociągowcy apelują o opróżnianie szamba. „To szczególnie ważne w czasach epidemii”

27.07.2020, godz.: 11:08
Wodociągowcy apelują o opróżnianie szamba. „To szczególnie ważne w czasach epidemii”
fot. ZwiK Grodzisk

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku Mazowieckim apeluje do mieszkańców, posiadających przydomowe szamba o regularne wybieranie nieczystości. W czasach epidemii koronawirusa w Polsce to szczególnie ważne.

Wodociągowcy zwracają uwagę, że wylewające się ścieki z przepełnionych zbiorników, stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia domowników oraz bezpośrednich sąsiadów.

– Na rządowych stronach internetowych, jak i w wielu opracowaniach naukowych, możemy przeczytać, że koronawirus – COVID-19, jak i inne wirusy, może występować w ściekach. Wiadomo też, że u wielu osób koronawirus przechodzi bezobjawowo, dlatego zawartość naszego szamba może być bardzo groźna, nawet gdy nie mamy świadomości choroby – przypomina ZWiK.

Przepisy prawa nakładają na zakład obowiązek prowadzenia rejestracji wszystkich ścieków dostarczanych do oczyszczalni, jak równie ilości wody sprzedawanej na cele bytowe i ogrodowe. – Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, w przypadku stwierdzenia rozbieżności wskazujących na możliwość nielegalnego pozbywania się ścieków, będą prowadzone kontrole – podkreślają wodociągowcy.

– Apelujemy o regularne, zgodne z prawem, opróżnianie naszych przydomowych szamb. Nie pozwólmy, by były one zagrożeniem dla zdrowia i życia domowników, bezpośrednich sąsiadów i środowiska naturalne – dodają.

💬︎ 5

Dodaj Komentarz

5 odpowiedzi na “Wodociągowcy apelują o opróżnianie szamba. „To szczególnie ważne w czasach epidemii””

 1. Szczesne pisze:

  tak, rzeczywiście.
  zwolnili cię nie ma kłopotu, 300zł za wywóz 12m3 , oczywiście.
  wszystko w porzadku.

 2. alx pisze:

  Co ma piernik do wiatraka. Robicie z ludzi idiotów.

 3. właściciel pisze:

  To obniżcie cenę

 4. Mm pisze:

  Trzaskkowski regularnie opróżnia zasoby miasta do Wisły i co???? To nie jest groźne dla nikogo????

 5. JSC pisze:

  Wielu się zastanawiało dlaczego Czajkobyl nie dopłynął do Płocka… i nie dawno się okazało, że postanowił popłynąć do Baryczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.