TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

05 2022

Wodny plac zabaw w Grodzisku ruszy na Dzień Dziecka


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Archiwum/GrodziskNews.plWodny plac zabaw w Grodzisku ruszy na Dzień Dziecka - Grodzisk News


Po dwóch letnich sezonach z ograniczeniami sanitarnymi, w tym roku plac zabaw wodnych ponownie ma działać w najlepsze. Przygotowania do otwarcia obiektu idą zgodnie z planem, a otwarcie nastąpi w Dzień Dziecka.


Obiekt, który wybudowano kosztem ponad miliona złotych po rozstawieniu składa się z kolistych niecek rozmieszczonych wewnątrz drewnianego tarasu. W nich znajduje się osiem kolorowych zabawek. Te przeznaczone dla najmłodszych – przy natryskach, tak aby zabawę dzieci mogli bacznie obserwować opiekunowie z pobliskich ławek.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dalej – te dla dzieci starszych. Wejście na plac zabaw odbywać się będzie od strony południowej przez brodzik. Stanie też część rekreacyjna – wewnątrz półkolistych placów zostaną zainstalowane urządzenia do ćwiczeń (również dla osób niepełnosprawnych) oraz stół do gry w szachy. W siłowni znajdą się m.in. wyciąg i krzesło, sztanga dla osób niepełnosprawnych, surfer, twister, prasa, wioślarz, biegacz czy orbitrek.

W ubiegłych sezonach, kiedy plac mógł normalnie działać, był bardzo chętnie odwiedzany szczególnie przez dzieci, ale był też dobrym miejscem wypoczynku dla doglądających je dorosłych. Kiedy w tym sezonie obiekt ruszy?

–Tak jak zapowiadaliśmy, wodny plac zabaw startuje na Dzień Dziecka. Pozostaje pytanie, czy pogoda pozwoli mieszkańcom od razu z niego korzystać. Tak czy owak cieszymy się z możliwości powrotu tej atrakcji w sezonie letnim – mówi nam Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

gdzie jest taki plac zabaw? to w grodzisku?

Marzena
24-05-2022 17:15

Tak, za basenem w stronę kortów i pogoni

Karolina
25-05-2022 09:47

Może deski wymieńcie.........

zibi
26-05-2022 21:40
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.