24 09 2020

Wodny plac zabaw nie w tym sezonie

24.09.2020, godz.: 19:14
Wodny plac zabaw nie w tym sezonie
Fot. GrodziskNews.pl

Przedłużające się obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa nie pozwoliły jak do tej pory uruchomić placu zabaw wodnych przy grodziskim basenie. I raczej nie można na to liczyć w obecnym sezonie.

Wodny plac zabaw to obiekt w kilku poprzednich sezonach wiosenno-letnich będący hitem wśród dzieci i młodzieży.

Zazwyczaj obiekt otwierano na początku maja, ale w tym sezonie z powodu pandemii nie było to możliwe. Plac zabaw jest traktowany jak fontanna, czyli obiekt rozpylający i rozpryskujący wodę, a zatem w myśl obowiązujących przepisów – nie mógł zostać otwarty. W tym momencie sezonu powinien być już raczej zamykany. A i przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji nie dają złudnych nadziei. – Choć technicznie jesteśmy, gotowi to w praktyce trudno przypuszczać, by zmieniono przepisy. Nie sądzę, aby udało się w tym roku uruchomić wodny plac zabaw. Będziemy z utęsknieniem czekać na następny sezon, gdyż obiekt ma duże wzięcie – mówi nam Mariusz Smysło, dyrektor OSiR-u.

Obiekt, który wybudowano kosztem ponad miliona złotych po rozstawieniu składa się z kolistych niecek rozmieszczonych wewnątrz drewnianego tarasu. W nich znajduje się kilka kolorowych zabawek. Te przeznaczone dla najmłodszych – przy natryskach, tak aby zabawę dzieci mogli bacznie obserwować opiekunowie z pobliskich ławek.

Dalej – te dla dzieci starszych. Wejście na plac zabaw odbywa się od strony południowej przez brodzik. Jest też część rekreacyjna – wewnątrz półkolistych placów zainstalowano urządzenia do ćwiczeń (również dla osób niepełnosprawnych) oraz stół do gry w szachy.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Wodny plac zabaw nie w tym sezonie”

  1. Paweł pisze:

    Czy aby na pewno obiekt był hitem? Proszę o opinie innych rodziców, bo w naszym przypadku jedna wizyta na obiekcie i spotkanie dzieci z lodowatą wodą był wystarczającym powodem, żeby już więcej nie korzystać z obiektu.

    Albo moje dzieci to zmarźluchy, albo coś jest na rzeczy. Ciekawe co myślą o tym inni?
    Pzdr
    Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.