reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Woda w Bieganowie niezdatna do picia. Gmina wdrożyła działania naprawcze

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: PixabayWoda w Bieganowie niezdatna do picia. Gmina wdrożyła działania naprawcze - Grodzisk News


Grodziski Sanepid orzekł, że w wodzie z wodociągu publicznego w Bieganowie wykryto przekroczoną normę stężenia bakterii z grupy coli oraz enterokoków. Woda jest w związku z tym niezdatna do celów spożywczych!


Gmina Jaktorów podjęła jednak pilne kroki, aby rozwiązać problem zanieczyszczenia mikrobiologicznego. Zgodnie z informacjami od Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim, woda z wodociągu publicznego Bieganów, który zaopatruje również budynek MONAR Budy Zosine, zawiera bakterie z grupy coli oraz enterokoki. Przekroczenie norm stwarza ryzyko zdrowotne, dlatego woda nie może być spożywana ani używana do przygotowywania posiłków.

Sieć wodociągowa w rejonie budynku MONAR Budy Zosine została poddana chlorowaniu i przepłukaniu, aby zlikwidować zanieczyszczenia. Po zakończeniu tych prac, w dniu dzisiejszym ponownie pobrano próbkę wody do badań laboratoryjnych. Ich wyniki mają ostatecznie potwierdzić, czy podjęte działania przyniosły pożądany skutek i woda jest już bezpieczna.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dopóki wyniki badań nie zostaną ogłoszone, woda z kranów może być używana wyłącznie do celów gospodarczych – na przykład do spłukiwania toalet, sprzątania, prania ubrań czy podlewania. Do picia i przygotowania posiłków nadal należy używać wody butelkowanej. Mieszkańcy powinni zachować cierpliwość i śledzić oficjalne komunikaty gminy oraz lokalnych mediów, aby dowiedzieć się, kiedy woda znowu będzie w pełni zdatna do użycia.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz



AKTUALNOŚCI

Milanówek dementuje informacje ws. terenów po dawnym MIFAM-ie

Milanówek zdementował informacje sugerujące porozumienie gminy z firmą Trei „w sprawie zabudowy wielorodzinnej” na terenach po dawnej fabryce MIFAM. Ratusz twierdzi, że zgodnie z projektem Planu Ogólnego na owej działce może pojawić się tylko działalność usługowa

Nie brak propozycji w grodziskich kinach

Czas przyjrzeć repertuarom obu grodziskich kin na najbliższe dni. Tradycyjnie są w nich propozycje już znane, jak również zupełnie nowe. W poniedziałek kino CK będzie nieczynne.

Grodzisk. Osobówka uderzyła w słup na 3 Maja

Spore poruszenie wywołały wśród mieszkańców Grodziska wozy strażackie jeżdżące na sygnałach w centrum miasta w piątek późnym wieczorem. Okazało się, że po godz. 23.00 na 3 Maja doszło do zderzenia, a na miejscu prócz policji działało kilka zastępów straży pożarnej, przybyła też karetka pogotowia.

Wieczorne zderzenie na wiadukcie w Jaktorowie

Kilka zastępów straży pożarnej, a także policję i pogotowie skierowano w piątkowy wieczór na wiadukt w Jaktorowie. Okazało się, że kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne.

Batalion WOT z Książenic poszukuje ratowników medycznych

61 Batalion Lekkiej Piechoty w Książenicach szuka osób, które chcą wykorzystać swoje umiejętności w służbie Ojczyźnie. Prowadzi nabór na stanowiska ratowników.

Lekki dach i estetyczne wykończenie – w jakich sytuacjach gonty dachowe sprawdzają się najlepiej?

Gonty dachowe należą do materiałów pokryciowych wykorzystywanych zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przy modernizacji starszych obiektów. Ich popularność wynika między innymi z niewielkiej masy, stosunkowo prostego montażu oraz dużej różnorodności wzorów i kolorów. W praktyce wybór tego rodzaju pokrycia powinien być jednak uzależniony od parametrów technicznych dachu, warunków eksploatacyjnych oraz oczekiwanej trwałości materiału. W artykule przedstawiono sytuacje, w których gonty dachowe mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem oraz omówiono ich najważniejsze właściwości.

Pożar budynku w Golach. W akcji sześć zastępów straży

W piątek doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w miejscowości Gole w gminie Baranów. W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej.

Burze nad regionem. IMGW wydał ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie przed burzami mogącymi nawiedzić nasz region.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.