21 01 2020

Włamanie na plebanii w Adamowiźnie, skradziono pieniądze

21.01.2020, godz.: 07:26
Włamanie na plebanii w Adamowiźnie, skradziono pieniądze
fot. GrodziskNews

W ubiegłym tygodniu na plebanii parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Adamowiźnie doszło do włamania. Sprawcy ukradli pieniądze z kasy parafialnej.

O sprawie napisano na stronie Archidiecezji Warszawskiej. Do włamania doszło, gdy proboszcz wraz z wikariuszem byli na kolędzie. – Niewiele ukradli, ale bałaganu narobili dużo, wszystko było powywracane – mówił dla publikatora Archidiecezji Warszawskiej proboszcz ks. Mariusz Brzostek.

Księża po powrocie z kolędy zorientowali się też, że w budynku unosi się zapach perfum. Według policji, włamywacze rozpylili zapach, aby utrudnić złapanie tropu przez psy policyjne.

Policja potwierdziła prowadzenie czynności w tej sprawie. Nie precyzuje również kwoty, jaka padła łupem sprawców. Na stronie archidiecezji podano, że to 180 złotych. Rzeczniczka grodziskiej komendy powiedziałam nam natomiast, że sprawca bądź sprawcy weszli przez okno.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata