TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

07 2021

Wkrótce otwarcie jadłodzielni w Brwiniowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe Wkrótce otwarcie jadłodzielni w Brwiniowe - Grodzisk News


Kiosk przy Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie funkcjonował przez wiele lat jako punkt Totolotka. Teraz – dzięki inicjatywie społeczników – stanie się miejscem, gdzie będzie można podzielić się produktami spożywczymi.


Lokalna grupa wolontariuszy Stowarzyszenia Polska 2050 wyremontowała i przystosowała na potrzeby jadłodzielni kiosk przy ul. T.W. Wilsona w pobliżu Ronda Kowalskiego, użyczony przez Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie. Przez wiele lat znajdował się w nim punkt Totalizatora Sportowego, a po jego zamknięciu, w czasie modernizacji linii kolejowej i zamknięcia przystanku PKP Brwinów, funkcjonowała tam tymczasowa kasa biletowa. Ostatnio stał opuszczony, ale od środy 28 lipca kiosk służyć będzie jako jadłodzielnia, czyli miejsce gdzie można będzie bezpłatnie zaopatrzyć się w produkty żywnościowe pozostawiane przez osoby, które chcą zapobiegać marnowaniu się jedzenia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W brwinowskiej jadłodzielni będzie lodówka, a także regały na pieczywo i produkty trwałe, warzywa i owoce. Będzie także skrzynka na torby-bumerangi – każdy będzie mógł przynieść lub zabrać torbę wielorazowego użytku. Obowiązywać będą ogólne zasady foodsharingu, takie jak w kilkudziesięciu innych jadłodzielniach działających obecnie na terenie Polski. Są już znane godziny otwarcia jadłodzielni – od poniedziałku do piątku w godz. 8–20, a w weekendy w godz. 10–16.

Wolontariusze przygotowują się tymczasem na oficjalne otwarcie, które zaplanowali na środę 28 lipca o godz. 17.30. Gościem specjalnym będzie posłanka Hanna Gill-Piątek (Polska 2050). 

Grupa inicjatywna włożyła dużo pracy w uruchomienie punktu, ale w dalszym ciągu potrzebni są wolontariusze-opiekunowie, aby otwierać rano i wieczorem zamykać jadłodzielnię i zaglądać do niej, aby sprawdzać porządek i czystość. – Jeśli dołączy więcej wolontariuszy, to rozwiniemy działalność – zapowiada Ewa Kaszowska-Brol z grupy inicjatywnej. Chętni do pomocy mogą kontaktować się przez stronę FB/JadłodzielniaBrwinów lub e-mail: jadlodzielniabrwinow@gmail.com,

💬︎   dodaj komentarz

Fajna sprawa i superowa inicjatywa!! Brawo!

Może warto pomyśleć o takim przedsięwzięciu w Grodzisku? Szczególnie po świętach zostaje sporo jedzenia ale także po imprezach okolicznościowych typu urodziny, komunie itd.

Warto dzielić się żywnością!!

wojak33
27-07-2021 21:07

w grodzisku myśli się o czymś innym

Adan
27-07-2021 23:07

a o czym sie myśli?

wojak33
28-07-2021 13:32

pokaż wszystkie komentarze (5)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.