Od połowy lipca zacznie obowiązywać specjalny rozkład Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zmiany potrwają miesiąc – do 14 sierpnia i będą mieć związek z dalszymi pracami w obrębie stacji Warszawa Zachodnia oraz z ostatnią fazą robót przy przebudowie peronów na wysokości przystanku w Regułach.
Kolejarze poinformowali, że zmieniony rozkład jazdy WKD zacznie obowiązywać 15 lipca od godziny 3.00 i tak pozostanie przez następne cztery tygodnie. – Rozpocznie się trzecia i zarazem ostatnia faza robót w ramach inwestycji obejmującej przebudowę peronów wraz z infrastrukturą towarzyszącą w obrębie przystanku osobowego w Regułach. W związku z tym zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu pociągów na linii WKD, która będzie obowiązywać przez cztery tygodnie – do połowy sierpnia – poinformował przewoźnik w komunikacie.
–Prace zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przeniosą się na tor i peron standardowo przeznaczone do obsługi ruchu w kierunku Grodziska Mazowieckiego. W dalszym ciągu, w związku z kontynuacją prac obejmujących przebudowę stacji Warszawa Zachodnia, wyłączony będzie tor nr 2 (tor prawy w kierunku centrum Warszawy) na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Reduta Ordona (całodobowo) – dodał.
W ostatniej fazie robót prowadzonych na przystanku osobowym w Regułach, obejmujących przebudowę układu odwodnienia torowiska wraz z przebudową usytuowanego pod peronami przepustu, które wymuszają wprowadzenie czasowych ograniczeń w ruchu pociągów na poszczególnych torach, wyłączony zostanie tor nr 1 (prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego) na odcinku od Komorowa do Michałowic. Z uwagi na ograniczenia techniczne i lokalizacyjne w tej fazie prac nie jest możliwe zabudowanie peronu tymczasowego z usytuowaniem przy torze nr 1.
W związku z tym czym część pociągów obsługujących odcinek linii kolejowej od strony Warszawy będzie rozpoczynać lub kończyć bieg na przystanku osobowym w Michałowicach. Pomiędzy stacją Komorów i przystankiem Warszawa Reduta Ordona ruch pociągów będzie się odbywać w obydwu kierunkach wyłącznie po sąsiednim torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy), natomiast po torze nr 1 pojadą pociągi w skróconej relacji Michałowice – Warszawa Śródmieście WKD. Pociągi w obydwu relacjach: dłuższej z/do Grodziska Mazowieckiego oraz krótszej z/do Michałowic po dojeździe do przystanku Warszawa Reduta Ordona zostaną skierowane na tor nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego), po którym aż do stacji Warszawa Śródmieście WKD ruch będzie prowadzony w obydwu kierunkach.
Na odcinku pomiędzy Komorowem, Regułami i Michałowicami kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa, która podobnie jak w fazie pierwszej pojedzie trasą przez Pęcice. Autobusy zatrzymają się na dodatkowym przystanku zlokalizowanym na wschodnich obrzeżach Pruszkowa u zbiegu ulic Ireny, Armii Krajowej i Pęcickiej.
–Część pociągów z kierunku południowo-zachodniego kończących bieg na stacji Komorów zostanie skomunikowana z połączeniami zastępczej komunikacji autobusowej udającej się przez osiedle Staszica do stacji PKP w Pruszkowie, a następnie do osiedli Tworki i Malichy. Podróżni z południowej i wschodniej części miasta Pruszkowa ponownie będą mogli skorzystać ze środków transportu WTP organizowanego przez ZTM, tj. z linii SKM S1 oraz autobusów 717 (na części trasy) i 817 (na całej trasie), w których podobnie jak w fazie czerwcowej honorowane będą wszystkie rodzaje biletów WKD. Zasadnicze prace w Regułach powinny zakończyć się do połowy sierpnia br. W początkowym okresie fazy trzeciej obsługa podróżnych w obrębie przystanku Reguły może odbywać się jeszcze z wykorzystaniem peronu tymczasowego przy torze prawym w kierunku Warszawy – opisują szczegóły zmian przedstawiciele przewoźnika.
Wszystkie prace wykończeniowe w obrębie nowych peronów w Regułach powinny się zakończyć najpóźniej na przełomie września i października Pasażerowie zyskać mają dzięki temu nowoczesną infrastrukturę przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, według standardów wdrożonych podczas zrealizowanej rozbudowy o drugi tor linii kolejowej WKD pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim. Nowe perony będą wyższe, dłuższe i szersze, z bezpiecznymi i wygodnymi dojściami, zostaną wyposażone w nowe wiaty, ławki, gabloty informacyjne oraz lampy oświetleniowe.
Wszystkie szczegóły dotyczące nowego rozkładu TUTAJ.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Wojsko Polskie zaprasza do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej – nowej formy szkolenia, która łączy elastyczność z intensywnym przygotowaniem do służby. To propozycja dla każdego, kto myśli o wojsku, ale ceni sobie możliwość wyboru i perspektywy rozwoju.
Grodzisk przymierza się do inwestycji, która ma na celu znaczącą poprawę efektywności energetycznej kilku kluczowych budynków. Inwestycja, współfinansowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, obejmie kompleksowe roboty budowlane, instalacyjne i termomodernizacyjne.
Żyrardowscy kryminalni udaremnili próbę wprowadzenia na rynek przeszło 41 tysięcy nielegalnych papierosów. W sprawie zatrzymali również 65-letnią kobietę, w mieszkaniu której znaleziono wyroby tytoniowe bez znaków akcyzy.
Grodzisk Mazowiecki szykuje się na powitanie lata i tradycyjne Wianki, ale to nie wszystko! W ten weekend, 21 i 22 czerwca, odbędzie się specjalna, dwudniowa edycja "Planszowego Grodziska" – prawdziwego festiwalu gier planszowych! Nasz portal, GrodziskNews.pl, ma przyjemność być patronem medialnym tego wydarzenia, więc zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!
Trzynaście mazowieckich jednostek ratownictwa wodnego, w tym także WOPR z Grodziska, otrzyma łącznie blisko 1,3 mln zł wsparcia od samorządu województwa. Środki zostaną przeznaczone na utrzymanie gotowości oraz prowadzenie działań ratowniczych.
Z Pogonią Grodzisk rozstaje się kolejny kluczowy piłkarz. O swoim odejściu poinformował Jakub Apolinarski – pomocnik będący motorem napędowym akcji ofensywnych i jednym z budowniczych awansu najpierw do drugiej a teraz do pierwszej ligi.
Od października ubiegłego roku toczą się prace związane z kompleksową modernizacją i przebudową grodziskiego Pawilonu Kultury. Grodzisk zaprezentował, jakie postępy poczyniono do tego momentu. Zachęcamy zatem do lektury tekstu i obejrzenia galerii zdjęć.
Nie trzeba nikogo przekonywać, że zakup nowego samochodu w ostatnich latach stał się... no cóż, lekko absurdalny. Kiedy miejskie auto zaczyna kosztować więcej niż kiedyś kosztowała klasa średnia, coś się w tej układance nie zgadza. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kierowców patrzy w stronę aut z drugiej ręki – i to nie z przymusu, tylko dlatego, że ma to zwyczajnie sens.
Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.