reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

07 2021

WKD zapewnia, że wspiera środowisko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosWKD zapewnia, że wspiera środowisko - Grodzisk News


Środowiska proekologiczne domagają się odpowiedniej kompensacji po wycince drzew koniecznej by wybudować drugi tor Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Przewoźnik zapewnia, że dba o środowisko naturalne.


Budowa drugiego toru łączącego Grodzisk Mazowiecki i Podkowę Leśną będzie wymagała wycinki ponad dwóch tysięcy drzew. Nie pozostaje to bez odzewu przez środowiska proekologiczne, które chcą sprawiedliwej kompensacji. Przewoźnik zapewnia, że podejmuje szerokie działania na rzecz ochrony środowiska.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Warszawska Kolei Dojazdowa podkreśla, że już sama ta inwestycja pozwoli ograniczyć emisję CO2, ponieważ część kierowców dzięki lepszej komunikacji zrezygnuje z podróżowania autem na rzecz wukadki. Dodatkowo spółka wspólnie z gminami inwestuje w parkingi „Parkuj i jedź” wyposażone w innowacyjne rozwiązania energetyczne jak m.in. ładowarki dla hulajnóg i energooszczędne lampy LED. Jednak to nie wszystko.

– W trosce o środowisko naturalne Warszawska Kolej Dojazdowa inwestuje także w technologie bardziej przyjazne przyrodzie np. fotowoltaikę oraz podejmuje działania ograniczające zużycie papieru poprzez stopniowe wprowadzanie biletów w formie elektronicznej oraz zamieszczanie komunikatów i informacji dla pasażerów na monitorach LCD, tym samym ograniczając drukowanie ulotek papierowych. Zamontowano nowe automaty biletowe, w których zastosowano technologie pozwalające na zmniejszenie zużycia energii. W celu ograniczenia śladu węglowego podjęta została również współpraca z dostawcami „zielonej energii” elektrycznej – informuje WKD w specjalnym komunikacie.

Przewoźnik również bierze udział w kształtowaniu proekologicznych postaw biorąc udział w wydarzeniach takich jak „Światowy Dzień Ziemi”, „Dzień bez samochodu”, a w ostatnim czasie organizowała akcję „Zielono Nam” w ramach nasadzeń kompensacyjnych. Podczas tej akcji, WKD wspólnie z gminą Milanówek rozdała swoim pasażerom 500 sztuk sadzonek drzew. Ponadto gminie Grodzisk Mazowiecki przekazane zostały sadzonki lip drobnolistnych w celu posadzenia w miejskiej przestrzeni publicznej. – W następnym roku przedsięwzięcie będzie kontynuowane we współpracy z gminami, które wyraziły chęć udziału w kolejnych ekologicznych akcjach WKD – podkreśla przewoźnik.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Nie można mieć wszystkiego. Albo drugi tor i rozsądna częstotliwość połączeń z Warszawą albo bieda. Tzw ekolodzy reprezentują siebie i niejasne interesy.

pasażer
25-07-2021 19:10
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.