reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

WKD zamyka odcinek do centrum. Poważne utrudnienia w najbliższy weekend

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: wkd.com.plWKD zamyka odcinek do centrum. Poważne utrudnienia w najbliższy weekend - Grodzisk News


Od kilku dni na torach Warszawskiej Kolei Dojazdowej trwa kolejny etap prac, który wymusił wprowadzenie ograniczeń w ruchu i komunikację zastępczą. W najbliższy weekend (18–19 kwietnia) kolejarze wprowadzą jeszcze dodatkowe ograniczenia...


Powodem utrudnień jest kompleksowa modernizacja infrastruktury. W rejonie przystanku Warszawa Reduta Ordona montowane są nowe rozjazdy, co wymaga całodobowego wstrzymania ruchu. Jednocześnie trwają intensywne prace związane z wymianą szyn, które mają w przyszłości znacząco poprawić bezpieczeństwo i komfort pasażerów na całej trasie kolejki.

Najbardziej dotkliwa zmiana dotyczy dojazdu do ścisłego centrum stolicy. Odcinek pomiędzy stacjami Warszawa Śródmieście WKD a Warszawa Aleje Jerozolimskie będzie całkowicie zamknięty dla pociągów. Przystanek w Alejach Jerozolimskich przejmie rolę głównego węzła przesiadkowego, z którego pasażerowie będą musieli kontynuować podróż alternatywnymi środkami komunikacji miejskiej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Samo kursowanie pociągów również ulegnie sporym modyfikacjom. Składy z Grodziska Mazowieckiego dojadą tylko do Alej Jerozolimskich i będą pojawiać się na stacjach co godzinę. Warto mieć na uwadze, że od Komorowa ruch będzie odbywał się wahadłowo wyłącznie po jednym torze. Z kolei pasażerowie wyruszający z Milanówka dojadą do Podkowy Leśnej Zachodniej. Tam czeka ich przesiadka i sześciominutowe oczekiwanie na pociąg jadący w stronę Warszawy.

Dobrą wiadomością jest to, że wydłużony czas podróży i konieczność zmiany środka transportu nie uderzą w portfele podróżnych. Czas spędzony na stacjach przesiadkowych nie wpływa na ważność kupionego biletu. Podczas nabywania wejściówek jednorazowych obowiązują specjalne tabele opłat remontowych, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej przewoźnika oraz w gablotach informacyjnych na peronach.

Aby zminimalizować niedogodności, wprowadzono szerokie porozumienia o wzajemnym honorowaniu biletów. Koleje Mazowieckie zaakceptują wszystkie ważne bilety okresowe WKD w swoich pociągach na trasie z Grodziska Mazowieckiego do stacji Warszawa Śródmieście i Warszawa Centralna. Dodatkowo, osoby korzystające ze Wspólnego Biletu mogą bez problemu przejechać pociągami regionalnymi ze Śródmieścia do stacji Ursus Niedźwiadek.

Znaczące wsparcie przygotował Warszawski Transport Publiczny. Bilety jednorazowe i okresowe WKD będą ważne w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. Obejmuje to linię S1 jadącą z Pruszkowa do Śródmieścia, a także linie S2 i S3 ruszające z Alej Jerozolimskich w kierunku stacji Śródmieście oraz Dworca Centralnego.

Pasażerowie mogą również skorzystać z wybranych połączeń autobusowych. Dokumenty przewozowe WKD uprawniają do przejazdu linią 717 na odcinku z Piastowa do Dworca Zachodniego. W stronę Dworca Centralnego z Alej Jerozolimskich zawiozą podróżnych autobusy numer 127 oraz 517. W nocy z udogodnień skorzystają pasażerowie linii N35 od ulicy Łopuszańskiej oraz N85 z Osiedla Staszica, jadący w kierunku centrum.

Niezwykle ważna zasada dotyczy osób korzystających z biletów jednorazowych podczas przesiadek do komunikacji miejskiej. Przed rozpoczęciem podróży autobusem lub pociągiem SKM, pasażer musi samodzielnie i odręcznie skasować bilet WKD. Należy na nim trwale zapisać dokładną datę oraz godzinę rozpoczęcia przejazdu, wprowadzając te dane w miejscu zazwyczaj przeznaczonym na pieczątkę z kasownika.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?







Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Skandaliczna nieudolność. Samorząd pozwala na wieczną niewydolność WKD. Zamiast przeprowadzić wszystkie niezbędne prace w jednym czasie rozciąga pracę na lata. Czy nie można było remontować dworzec zachodni, wymieniać szyny, remontować perony itp itd równocześnie? Podobno dbamy o ekologię i ludzie mają dojeżdżać nie samochodami a komunikacją zbiorową. Tymczasem pasażerowie tracą po dwie godziny na pokonanie około 20 kilometrów w niewyobrażalnym ścisku by zfążyć do pracy. Problem jest zresztą szerszy, drobne remonty kawałków drug równierz potrafią ciągnaąc się miesiącami bo nikt nie liczy wartości straconego przez ludzi w korkach czasu i paliwa. Już nie wspomnę ile trwał remont przejścia podziemnego w Milanówku, gdy ludzie musieli nadkładać kilkaset metrów by przedostać się na drugą stronę torów PKP.
Umęczony pasażer WKD


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.



Treść komentarza
Podpis




AKTUALNOŚCI

Jak wyglądał długi weekend na drogach powiatu? Śmiertelny wypadek kładzie się na nim cieniem

Grodziska policja podsumowała dla nas długi weekend na drogach powiatu. Wzmożone kontrole prowadzone były łącznie przez pięć dni i choć funkcjonariusze mówią, że było dość bezpiecznie, to nie obyło się także bez tragicznego wypadku...

Upalne popołudnie i możliwe gwałtowne burze nad regionem. Są dwa ostrzeżenia

Bardzo ciepłe i duszne ostatnio dni mogą zwiastować nadejście burz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał aż dwa ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące nadchodzących zjawisk pogodowych. Synoptycy przewidują nie tylko gwałtowne burze, lecz także upały w regionie.

Sąsiedzka integracja i aktywny wypoczynek na dwóch kółkach. Tak było na Grodziskim Rajdzie Rowerowym [FOTO]

III  Rodzinny Rajd Rowerowy Gminy Grodzisk Mazowiecki odbył się w miniony weekend i ku uciesze organizatorów przyciągnął wielu chętnych do integracji na dwóch kółkach! Oceńcie sami, oglądając fotogalerię z wydarzenia.

Dziś wieczorem testy oświetlenia na stadionie przy Mokronoskich. Potrwają do północy

Dziś późnym wieczorem stadion przy al. Mokronoskich w Grodzisku rozświetlą nowo zainstalowane lampy. Ośrodek sportu i rekreacji zarządzający obiektem poinformował, że do północy potrwają testy nowych lamp oświetleniowych.

Wieczorna akcja ratunkowa na wiadukcie nad S8

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór na wiadukcie nad trasą S8 na wysokości Nadarzyna. Służby zostały wezwane do akcji ratunkowej wobec mężczyzny, który wszedł na estakadę. Strażacy dotarli do mężczyzny, a następnie przekazali go medykom.

Niebezpieczne zdarzenie w Sadych Budach. Osobówka dachowała i uderzyła w drzewo

Bardzo poważne skutki mogło mieć zdarzenie na leśnej drodze w Sadych Budach. Osobowa Dacia straciła przyczepność na szutrowej nawierzchni i wypadła z drogi po czym dachowała i uderzyła w drzewo.

Budowa kanalizacji w ul. Moniuszki czas start!

Milanówek wybrał wykonawcę i podpisał umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Moniuszki. Dzięki inwestycji do sieci będą mogły przyłączyć się lokalne posesje.

Czas na planszówkowe mocne uderzenie! Przed nami V Festiwal Planszowy Grodzisk

Miłośnicy planszówek z Grodziska i okolica mogą na czerwono zaznaczyć w kalendarzu daty 20 i 21 czerwca. Wówczas bowiem odbędzie się piąta już odsłona Festiwalu Planszowy Grodzisk. Dwudniowy festiwal będzie zarazem zwieńczeniem całego sezonu comiesięcznych spotkań z planszówkami w grodziskiej Mediatece. A na uczestników wydarzenia czekać będzie wiele opcji zdecydowanie wartych rozważenia!





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
REKLAMA

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.