TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

11

08 2017

WKD planuje kolejne inwestycje


Grodzisk News


WKD planuje kolejne inwestycje - Grodzisk News


Na specjalnym spotkaniu władze Warszawskiej Kolei Dojazdowej podsumowały zrealizowane w tym roku inwestycje. Poinformowały również o planach inwestycyjnych na bliższą, jak i dalszą przyszłość.


reklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Wukadka z końcem lipca zakończyła dwie ważne inwestycje, czyli modernizacja mostu na rzece Zimna Woda pomiędzy Nową Wsią Warszawską a Kaniami Helenowskimi oraz kompleksowa naprawa toru nr 2 na odcinku 7 km. ? Dzięki wykonanym inwestycjom w infrastrukturę kolejową mamy na co najmniej kilkanaście najbliższych lat zapewnione dobre warunki dla niezakłóconej i właściwej realizacji rozkładu jazdy pociągów ? powiedział pełniący obowiązki prezesa zarządu WKD Michał Panfil. Podkreślił bardzo dobre przygotowanie inwestycji, znakomitą współpracę między WKD a wykonawcą prac, a także pochwalił wykonawcę za terminowość, pracę zgodnie z harmonogramem. Łączny koszt tych dwóch inwestycji to ponad 8,6 mln zł.

Nakłady na inwestycje w minionym roku były bardzo duże, ale część prac została sfinansowana z funduszy uzyskanych ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Jak poinformowała Jolanta Dałek, członek zarządu spółki, w minionym roku na wszystkie prace modernizacyjne WKD wydatkowała ponad 100 mln zł. Podkreśliła również, że są zabezpieczone środki na kolejne działania.

Przewoźnik ma bardzo ambitne plany inwestycyjne, którym jednym z głównych punktów jest budowa drugiego toru do Grodziska. ? Budowa drugiego toru między Podkową a Grodziskiem jest istotną pozycją w naszych planach, na ukończeniu znajduje się opracowywane studium wykonalności. Jeżeli uda się zabezpieczyć szacowane środki w wysokości 90-100 mln zł, to budowa powinna zostać zrealizowana w latach 2020-2021 ? podkreślił Michał Panfil.

Ponadto w planach WKD są również mniejsze inwestycje takie jak m.in. elektryfikacja toru postojowego na stacji Podkowa Leśna Główna, przebudowa nawierzchni drogowej na siedmiu przejazdach kolejowych WKD (realizacja w drugiej połowie tego roku), czy wyposażenie w dodatkowe urządzenia samoczynnej blokady liniowej szlaku Podkowa Leśna Główna ? Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Działania inwestycyjne mają znacząco poprawić komunikację we wszystkich gminach zlokalizowanych w południowo-zachodnim paśmie aglomeracji warszawskiej, przez które przebiega linia WKD ? poprzez wzrost komfortu podróży i poczucia bezpieczeństwa.

💬︎   dodaj komentarz

Drugi tor budują od kilkudziesięciu lat. Może temu prezesowi uda się ten wyczyn.

DD
16-08-2017 10:12

... a ten nowy prezes "TO KTO" ?

Bohdan Knor
22-09-2017 16:51


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.