reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

08 2017

WKD planuje kolejne inwestycje


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

WKD planuje kolejne inwestycje - Grodzisk News


Na specjalnym spotkaniu władze Warszawskiej Kolei Dojazdowej podsumowały zrealizowane w tym roku inwestycje. Poinformowały również o planach inwestycyjnych na bliższą, jak i dalszą przyszłość.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wukadka z końcem lipca zakończyła dwie ważne inwestycje, czyli modernizacja mostu na rzece Zimna Woda pomiędzy Nową Wsią Warszawską a Kaniami Helenowskimi oraz kompleksowa naprawa toru nr 2 na odcinku 7 km. ? Dzięki wykonanym inwestycjom w infrastrukturę kolejową mamy na co najmniej kilkanaście najbliższych lat zapewnione dobre warunki dla niezakłóconej i właściwej realizacji rozkładu jazdy pociągów ? powiedział pełniący obowiązki prezesa zarządu WKD Michał Panfil. Podkreślił bardzo dobre przygotowanie inwestycji, znakomitą współpracę między WKD a wykonawcą prac, a także pochwalił wykonawcę za terminowość, pracę zgodnie z harmonogramem. Łączny koszt tych dwóch inwestycji to ponad 8,6 mln zł.

Nakłady na inwestycje w minionym roku były bardzo duże, ale część prac została sfinansowana z funduszy uzyskanych ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Jak poinformowała Jolanta Dałek, członek zarządu spółki, w minionym roku na wszystkie prace modernizacyjne WKD wydatkowała ponad 100 mln zł. Podkreśliła również, że są zabezpieczone środki na kolejne działania.

Przewoźnik ma bardzo ambitne plany inwestycyjne, którym jednym z głównych punktów jest budowa drugiego toru do Grodziska. ? Budowa drugiego toru między Podkową a Grodziskiem jest istotną pozycją w naszych planach, na ukończeniu znajduje się opracowywane studium wykonalności. Jeżeli uda się zabezpieczyć szacowane środki w wysokości 90-100 mln zł, to budowa powinna zostać zrealizowana w latach 2020-2021 ? podkreślił Michał Panfil.

Ponadto w planach WKD są również mniejsze inwestycje takie jak m.in. elektryfikacja toru postojowego na stacji Podkowa Leśna Główna, przebudowa nawierzchni drogowej na siedmiu przejazdach kolejowych WKD (realizacja w drugiej połowie tego roku), czy wyposażenie w dodatkowe urządzenia samoczynnej blokady liniowej szlaku Podkowa Leśna Główna ? Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Działania inwestycyjne mają znacząco poprawić komunikację we wszystkich gminach zlokalizowanych w południowo-zachodnim paśmie aglomeracji warszawskiej, przez które przebiega linia WKD ? poprzez wzrost komfortu podróży i poczucia bezpieczeństwa.

💬︎   dodaj komentarz

Drugi tor budują od kilkudziesięciu lat. Może temu prezesowi uda się ten wyczyn.

DD
16-08-2017 10:12

... a ten nowy prezes "TO KTO" ?

Bohdan Knor
22-09-2017 16:51
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.