reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

04 2023

WKD pierwszym przewoźnikiem kolejowym z wirtualnym biletem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosWKD pierwszym przewoźnikiem kolejowym z wirtualnym biletem - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa wdrożyła nowoczesny system sprzedaży biletów, uruchomiła też mobilne biletomaty we wszystkich pociągach. Nowe i innowacyjne rozwiązania wukadka wprowadza jako pierwszy przewoźnik w Polsce i da pasażerom sposobność, np. przypisania zakupionych biletów do kart płatniczych czy obsługi biletomatu gestami.


Na zlecenie WKD firma Mera Systemy wdrożyła funkcję biletomatów mobilnych. W biletomacie mobilnym, zainstalowanym na pokładzie pociągu, pasażer ma możliwość zakupu biletu na dwa sposoby. Pierwszy sposób, już znany pasażerom, to zakup normalnego biletu papierowego przy użyciu karty płatniczej. Drugi sposób, bardziej innowacyjny, polega na wybraniu opcji „Wirtualny bilet”, który będzie przypisany do karty płatniczej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–WuKaDka jest pierwszym przewoźnikiem kolejowym mającym w swojej ofercie „Wirtualny bilet”. Nowoczesny system sprzedaży biletów MeraGO wdrożony przez WKD zapewni znacznie wyższą jakość świadczonych usług oraz komfort obsługi naszych pasażerów. Nowe, innowacyjne rozwiązania zapewnią dodatkowe usługi, będą w znacznie większym stopniu przyjazne osobom z niepełnosprawnościami a także środowisku naturalnemu, poprzez zakodowanie biletu na karcie płatniczej zamiast papierowego biletu. – podkreśla Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

W przypadku zakupu tzw. „Wirtualnego biletu” zostanie on opłacony kartą płatniczą i od razu do systemu sprzedażowego zostanie przesłana informacja, że do karty która została użyta do tej płatności jest przypisany wybrany przez pasażera bilet. Przy wyborze tej opcji nie potrzebujemy biletu papierowego – w przypadku kontroli biletów należy przyłożyć do urządzenia kontrolerskiego tą samą kartę płatniczą (karta fizyczna, smartwatch, telefon komórkowy), która była wykorzystywana do zakupu biletu WKD. Karta płatnicza jest wyłącznie identyfikatorem transakcji i na żadnym z etapów kontroli nie ma możliwości jej sklonowania, pobrania pieniędzy czy też dostępu do danych na niej zawartych.

Biletomaty mobilne zainstalowane w pociągach WuKaDki zapewniają podróżnym możliwość zakupu wybranych rodzajów biletów dostępnych w ofercie WKD. Kontrola biletów zapisanych na karcie płatnieczej będzie odbywała poprzez przyłożenie zdefiniowanej wcześniej w e-sklepie karty do urządzenia kontrolerskiego.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Dodatkowa przestrzeń dla polowań prowadzonych przez patokontrolerow WKD. Do póki tą firmą nie powstrzyma tej chordy to znaczna część potencjalnych pasażerów będzie omijać te kolej dalekim łukiem. Kontrolę są niezbędne ale formą realizowana przez tego przewoźnika to jakaś chora jazda gdzie robi się wszystko aby dla prowizji wcisnąć mandat nawet ludziom którzy kupują bilet ale skasują go z odwrotnej strony. Sam byłem świadkiem jak po pandemii walnęli karę dla 12-13 letniej dziewczynki 5 października nie miała podbitej legitymacji. Tu nie chodzi o eliminację pasażerów na gapę ale brutalne pomysły na zarobek firmy kontrolerskiej.
Iksiński


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.