TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

04 2023

WKD pierwszym przewoźnikiem kolejowym z wirtualnym biletem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa wdrożyła nowoczesny system sprzedaży biletów, uruchomiła też mobilne biletomaty we wszystkich pociągach. Nowe i innowacyjne rozwiązania wukadka wprowadza jako pierwszy przewoźnik w Polsce i da pasażerom sposobność, np. przypisania zakupionych biletów do kart płatniczych czy obsługi biletomatu gestami.


Na zlecenie WKD firma Mera Systemy wdrożyła funkcję biletomatów mobilnych. W biletomacie mobilnym, zainstalowanym na pokładzie pociągu, pasażer ma możliwość zakupu biletu na dwa sposoby. Pierwszy sposób, już znany pasażerom, to zakup normalnego biletu papierowego przy użyciu karty płatniczej. Drugi sposób, bardziej innowacyjny, polega na wybraniu opcji „Wirtualny bilet”, który będzie przypisany do karty płatniczej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–WuKaDka jest pierwszym przewoźnikiem kolejowym mającym w swojej ofercie „Wirtualny bilet”. Nowoczesny system sprzedaży biletów MeraGO wdrożony przez WKD zapewni znacznie wyższą jakość świadczonych usług oraz komfort obsługi naszych pasażerów. Nowe, innowacyjne rozwiązania zapewnią dodatkowe usługi, będą w znacznie większym stopniu przyjazne osobom z niepełnosprawnościami a także środowisku naturalnemu, poprzez zakodowanie biletu na karcie płatniczej zamiast papierowego biletu. – podkreśla Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

W przypadku zakupu tzw. „Wirtualnego biletu” zostanie on opłacony kartą płatniczą i od razu do systemu sprzedażowego zostanie przesłana informacja, że do karty która została użyta do tej płatności jest przypisany wybrany przez pasażera bilet. Przy wyborze tej opcji nie potrzebujemy biletu papierowego – w przypadku kontroli biletów należy przyłożyć do urządzenia kontrolerskiego tą samą kartę płatniczą (karta fizyczna, smartwatch, telefon komórkowy), która była wykorzystywana do zakupu biletu WKD. Karta płatnicza jest wyłącznie identyfikatorem transakcji i na żadnym z etapów kontroli nie ma możliwości jej sklonowania, pobrania pieniędzy czy też dostępu do danych na niej zawartych.

Biletomaty mobilne zainstalowane w pociągach WuKaDki zapewniają podróżnym możliwość zakupu wybranych rodzajów biletów dostępnych w ofercie WKD. Kontrola biletów zapisanych na karcie płatnieczej będzie odbywała poprzez przyłożenie zdefiniowanej wcześniej w e-sklepie karty do urządzenia kontrolerskiego.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.