reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

02 2019

WKD: Jest przetarg na budowę drugiego toru do Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

WKD: Jest przetarg na budowę drugiego toru do Grodziska - Grodzisk News


Perspektywa budowy drugiego toru Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim nabiera realnych kształtów. Przewoźnik ogłosił właśnie przetarg na projekt przebudowy linii i dobudowy drugiego toru na 7-kilometrowym odcinku.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O budowie drugiego toru linii WKD nr 47 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego mówi się od dawna. Chodzi konkretnie o rozbudowę całej infrastruktury, czyli nowy tor, sieć trakcyjną, sterowanie ruchem, komponenty obsługi podróżnych oraz urządzenia zabezpieczenia przejazdów kolejowych na szlaku pomiędzy stacjami Warszawa Śródmieście WKD ? Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Powstało więc studium wykonalności inwestycji poparte konsultacjami społecznymi. Teraz czas na wykonanie dokumentacji projektowej, na podstawie której powstanie inwestycja.

W założeniach przetargowych uwzględniono prace na 7-kilometrowym fragmencie oraz na sześciu przystankach WKD. Inwestycja ma zakładać, prócz wspomnianych elementów, także wymianę wszystkich obiektów inżynieryjnych, dobudowę nowych peronów i niezbędną przebudowę przejazdów kolejowo-drogowych wynikającą z budowy drugiego toru. Ponadto zaplanowano przebudowę peronów na wszystkich przystankach osobowych. W projekcie nie pojawi się natomiast przebudowa na stacji Podkowa Leśna Główna, za to spore zmiany szykują się na przystanku zachodnim w Podkowie.

Jak podaje portal Transport-Publiczny.pl, pociągi jadące do i z Milanówka oraz Grodziska Mazowieckiego będą zatrzymywać się na tych samych dwóch peronach jednokrawędziowych. Przewidziano też na całej linii optymalizację geometrii trasy oraz wymianę obiektów inżynieryjnych.

Czas składania ofert potencjalni wykonawcy mają do 12 marca. Wukadka zapowiada natomiast, że projekt ma być gotowy w latach 2019?2020, a gdy będzie nim dysponować, rozpocznie proces inwestycyjny.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.