TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

04 2022

WKD i KM przedłużają darmowe przejazdy dla obywateli Ukrainy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KM/WKDWKD i KM przedłużają darmowe przejazdy dla obywateli Ukrainy - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Koleje Mazowieckie przedłużyły możliwość korzystania z darmowych przejazdów. Obaj przewoźnicy uczynili to do 30 czerwca.


Koleje Mazowieckie

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Aby okazać solidarność uchodźcom z okupowanej Ukrainy, Spółka przedłuża nieograniczone przejazdy swoimi pociągami dla obywateli Ukrainy do 30 czerwca 2022 roku. Utrzymane zostaje również korzystanie z nieodpłatnych przejazdów autobusami KM uruchamianymi na odcinku stacja Modlin - Lotnisko Modlin.

Do skorzystania z nieodpłatnych i nieograniczonych przejazdów uprawnia ukraiński paszport potwierdzający przekroczenie granicy Polski lub innego państwa europejskiego od 24 lutego 2022 r., lub dokument ze zdęciem potwierdzający obywatelstwo Ukrainy wydany również po 24 lutego 2022 r., okazywany wraz z powiadomieniem o nadaniu numeru PESEL. Nieodpłatne przejazdy nie będą obowiązywać w pociągach „Słoneczny” i „Słoneczny Bis”

Celem kolejnego przedłużenia jest zapewnienie uchodźcom swobodnego dojazdu do ich miejsc pobytu na obszarze kursowania pociągów Kolei Mazowieckich – podkreśla przewoźnik.

Warszawska Kolej Dojazdowa
Obywatel Ukrainy może skorzystać z nieodpłatnych przejazdów, pod warunkiem, że podczas kontroli biletów okaże:

– paszport, który potwierdza przekroczenie granicy (zarówno granicy polskiej jak i innego państwa Unii Europejskiej) dnia 24.02.2022 lub później, albo

– dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja szkolna, studencka itd.) wraz z powiadomieniem o nadaniu numeru PESEL – wydane po 24.02.2022, na którym jest wpisane obywatelstwo ukraińskie.

–Obywatele Ukrainy, którzy utracili uprawnienie do nieodpłatnych przejazdów pociągami WKD zobowiązani są od dnia 01.05.2022 do nabycia odpowiedniego biletu na przejazd – przypomina wukadka.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.