25 10 2017

Wirtuozi perkusji na wystawie w grodziskim CK

25.10.2017, godz.: 16:57
Wirtuozi perkusji na wystawie w grodziskim CK
fot. Marcin Masalski

Fani perkusyjnego brzmienia najwyższej próby z niecierpliwością odliczają dni do poniedziałku 30 października, kiedy to w grodziskim centrum kultury odbędą się warsztaty ze światowej sławy perkusistą Aaronem Spearsem. Będzie to zarazem świetna okazja do otwarcia wystawy zdjęć wielkoformatowych prezentujących największych wirtuozów tego instrumentu.

Pierwotnie wydarzenie „Aaron Spears Drum Clinic” miało się odbyć w maju, ale w dramatycznych okolicznościach zostało odwołane. Spears występował bowiem na koncercie Ariany Grande w Manchesterze, podczas którego doszło do zamachu terrorystycznego. Z tego powodu cała europejska część trasy koncertowej została odwołana.

Wybitny perkusista przyjedzie do Grodziska jeszcze w tym miesiącu, „Klinikę perkusyjną” zaplanowano na 30 października na godz. 19.00. Bilety w cenie 50 zł można rezerwować tutaj.

Aaron Spears pochodzi z Waszyngtonu w jego perkusyjnej grze słyszalne są gospelowe korzenie, bowiem to w tym środowisku dorastał i kształtował się muzycznie młody Aaron. Na dużej scenie jego talent objawił się w 2006 roku dzięki w lokalnym projekcie łączącym elementy jazzu, rocka i r’n’b o nazwie Gideon Band.Praca z zespołem otworzyła mu drzwi do współpracy z takimi gwiazdami jak James Brown, Alicia Keys, Usher a także wyruszenie w trasę amerykańskiej edycji programu „Idol”. Rozpoczęcie współpracy ze światową gwiazdą r’n’b – Usherem – umożliwiło Aaronowi występowanie na największych scenach świata oraz w najchętniej oglądanych muzycznych przedsięwzięciach (Saturday Night Live, Gala rozdania nagród Grammy w 2005 roku podczas której wystąpił z Usherem w utworze „Caught up” oraz z Jamesem Brownem wykonując legendarny kawałek „Sex Machine”).

Przy okazji wizyty Spearsa nie możemy jednak nie wspomnieć o nietuzinkowej ekspozycji zdjęć autorstwa Marcina Masalskiego ukazujących wielkich perkusistów w akcji

Jak mówią organizatorzy, to wystawa fotografii stworzonych z miłości do muzyki. Na zdjęciach zobaczymy gwiazdy światowego formatu, takie jak: Brian Frasier-Moore, Derrick Mckenzie, Tony Royster junior (na zdjęciu powyżej), Igor Falecki, Billy Cobham, Thomas Lang, Eric Moore, Billy Hart.

Warto przyjść i pooglądać!

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.