reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

11

03 2023

Jazzowa uczta w grodziskiej Mediatece już we wtorek


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euJazzowa uczta w grodziskiej Mediatece już we wtorek - Grodzisk News


Po świetnym jazzowym koncercie ku pamięci Marka Cabanowskiego, w marcu wirtuozi tego gatunku ponownie zagoszczą na scenie grodziskiej Mediateki. A wśród nich Ed Cherry jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych, znany z wieloletniej współpracy (od 1978 r. do 1992 r.) z trębaczem Dizzym Gillespiem.


Koncert odbędzie się 14 marca, a entuzjaści dobrego brzmienia usłyszą nie tylko Eda Cherry’ego, lecz także znakomitego perkusistę Arka Skolika, który zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na kontrabasie i gitarze basowej zagra z kolei Maciej Kitajewski.Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. I miejsce na 53. Festiwalu Jazz nad Odrą, I miejsce na Blue Note Jazz Competition, I miejsce na 19. Bielskiej Zadymce Jazzowej czy II miejsce na Big Sky Jazz Festival w Moskwie. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami sceny jazzowej i rozrywkowej, takimi jak: Mike Moreno, Lukas Oravec, Rhonda L. Adams, Tomas Celis Sanchez, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Jerzy Piotrowski, Wojciech Myrczek, Beata Przybytek, Kasia Moś czy Adam Jarzmik.

Kolejny muzyk, którego usłyszy publiczność w sali Mediateki to Paweł Palcowski specjalizujący się w grze na trąbce, flugelhornie. Ma w dorobku wiele nagród muzycznych i udziałów konkursach Grand Prix. między innymi: konkursie Klucz do Kariery w Gorzowie – listopad 2017, pierwsze miejsce w konkursie The Akademia Music Awards w Los Angeles na utwór miesiąca, wybrany spośród setek zgłoszeń z całego świata – kwiecień 2017, utwór „Rainforest”, zespół Adam Jarzmik Quintet, Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą z zespołem Adam Jarzmik Quintet – 2017.

Co do samego Eda Cherry’ego, to warto dodać, że występował w kwartecie Gillespiego, w big bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta „Live at Royal Festival Hall” (Enja) zdobyła nagrodę Grammy. Współpracował również z wieloma innymi wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D`Rivera, Henry Threadgill, John Patton, Jon Faddis, Hamiet Bluiett i Paula West.

Bilety do nabycia w internecie – na stronie grodziskiego ośrodka kultury oraz stacjonarnie, a także przed koncertem.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.