TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

07 2021

Wirtualny Teatr Historii w Grodzisku


Grodzisk News


Wirtualny Teatr Historii w Grodzisku - Grodzisk News


W Grodzisku zostanie zainaugurowana ogólnopolska trasa Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Mieszkańcy naszego regionu dziś i jutro (27 i 28 lipca) obejrzą multimedialną wystawę prezentującą historię odzyskania niepodległości i sukcesów II Rzeczypospolitej.


reklama Grodzisk mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki będzie miejscem uroczystej premiery „Niepodległej”, czyli projektu realizowanego z okazji stulecia odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. – To mobilna, multimedialna i interaktywna wystawa prezentująca historię polskiej drogi do niepodległości oraz proces odbudowy państwa po roku 1918 zapewni widzom niepowtarzalne wrażenia bezpośredniego obcowania z wydarzeniami i postaciami historycznymi. Pozwoli dotknąć, poznać i doświadczyć historii – informuje grodziskie Centrum Kultury.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

To właśnie przed CK stanie 16-metrowy TIR, w którym będzie można zapoznać się z wystawą. Zwiedzających powita komunikat marszałka Piłsudskiego notyfikujący odrodzenie Rzeczypospolitej, a dalsza narracja wystawy przeprowadzi widza przez pięć różnych stref. Wśród atrakcji wystawy będą m.in. piramida holograficzna – Artefakty Ojców Niepodległości, pokazy filmu w technologii Cinematic VR „Wiktoria 1920”, holobox – odznaki Legionów Polskich, multimedialnie odtworzony polski pawilon z Międzynarodowej Wystawy Nowoczesnych Sztuk Dekoracyjnych i Przemysłowych, która odbyła się w Paryżu w 1925 roku. W przypadku Polski odniesiony sukces był jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń dwudziestolecia. Zdobyto wtedy ogółem 172 nagrody. Zwiedzających wystawę pożegna hologram – Marszałek Józef Piłsudski we własnej osobie – to czeka wszystkich, którzy będą chcieli zobaczyć ekspozycję.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” jest projektem kulturalno-edukacyjnym realizowanym przez Biuro Programu „Niepodległa”. Wystawa zorganizowana będzie w specjalnej naczepie „Jumbo Infomobil”, która po rozstawieniu ma 62 mkw powierzchni ekspozycyjnej. Ciężarówka z ekspozycją odwiedzi dwadzieścia miast w Polsce, a Grodzisk jest pierwszym z nich.

Zapisz się na zwiedzanie tutaj


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.