TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

07 2021

Wirtualny Teatr Historii w Grodzisku


Grodzisk News


Wirtualny Teatr Historii w Grodzisku - Grodzisk News


W Grodzisku zostanie zainaugurowana ogólnopolska trasa Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Mieszkańcy naszego regionu dziś i jutro (27 i 28 lipca) obejrzą multimedialną wystawę prezentującą historię odzyskania niepodległości i sukcesów II Rzeczypospolitej.


reklama Grodzisk mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki będzie miejscem uroczystej premiery „Niepodległej”, czyli projektu realizowanego z okazji stulecia odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. – To mobilna, multimedialna i interaktywna wystawa prezentująca historię polskiej drogi do niepodległości oraz proces odbudowy państwa po roku 1918 zapewni widzom niepowtarzalne wrażenia bezpośredniego obcowania z wydarzeniami i postaciami historycznymi. Pozwoli dotknąć, poznać i doświadczyć historii – informuje grodziskie Centrum Kultury.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

To właśnie przed CK stanie 16-metrowy TIR, w którym będzie można zapoznać się z wystawą. Zwiedzających powita komunikat marszałka Piłsudskiego notyfikujący odrodzenie Rzeczypospolitej, a dalsza narracja wystawy przeprowadzi widza przez pięć różnych stref. Wśród atrakcji wystawy będą m.in. piramida holograficzna – Artefakty Ojców Niepodległości, pokazy filmu w technologii Cinematic VR „Wiktoria 1920”, holobox – odznaki Legionów Polskich, multimedialnie odtworzony polski pawilon z Międzynarodowej Wystawy Nowoczesnych Sztuk Dekoracyjnych i Przemysłowych, która odbyła się w Paryżu w 1925 roku. W przypadku Polski odniesiony sukces był jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń dwudziestolecia. Zdobyto wtedy ogółem 172 nagrody. Zwiedzających wystawę pożegna hologram – Marszałek Józef Piłsudski we własnej osobie – to czeka wszystkich, którzy będą chcieli zobaczyć ekspozycję.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” jest projektem kulturalno-edukacyjnym realizowanym przez Biuro Programu „Niepodległa”. Wystawa zorganizowana będzie w specjalnej naczepie „Jumbo Infomobil”, która po rozstawieniu ma 62 mkw powierzchni ekspozycyjnej. Ciężarówka z ekspozycją odwiedzi dwadzieścia miast w Polsce, a Grodzisk jest pierwszym z nich.

Zapisz się na zwiedzanie tutaj


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.