TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

03 2023

Wiosenne granie grodziskich orkiestr. Przyjdź na koncert


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Wiosenne granie grodziskich orkiestr. Przyjdź na koncert - Grodzisk News


Marzec kojarzyć się może z nadchodzącą wiosną. Grodzisk chce nas wprowadzić w ten nastrój w rytm dobrej muzyki, bowiem 13 marca w centrum kultury zorganizuje koncerty dwóch swoich orkiestr reprezentacyjnych: Orkiestry Gedeon Richter oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Grodzisku Mazowieckim.


Pierwsza została założona w w 1974 roku jako Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa”. W sierpniu 2014 roku Orkiestra obchodziła jubileusz 40-lecia istnienia. Pierwszy jej koncert przypadł na rok 1975, a przez te wszystkie dekady orkiestra koncertwała w Polsce i za granicą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od 2014 roku formacja działa pod batutą Jerzego Wysockiego, puzonisty absolwenta warszawskiej Akademii Muzycznej. Wysocki to także członek Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji Studia S -1 pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego, big bandu Wiesława Piergorólki, Big Warsaw Band, zespołu Asocjacja Hagaw, oraz innych formacji muzycznych. – Wiele lat pracował też jako muzyk na amerykańskich i japońskich statkach pasażerskich.Za całokształt pracy oraz swój wkład w życie kulturalne regionu, Orkiestra Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa” została nagrodzona w roku 1999 „Złotą Bogorią” nadawaną przez Kapitułę przy Urzędzie Miasta Grodzisk Mazowiecki – mówią o muzycznym życiorysie dyrygenta organizatorzy koncertu.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta jest znacznie młodsza, ale nie mniej utalentowana i obecna w życiu Grodziska. Istnieje od 2007 roku, założona przez tamburmajora Ryszarda Klechę. W 2018 roku funkcję kapelmistrza orkiestry objął Tomasz Kirszling- trębacz i pedagog. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory rozrywkowe, klasyczne, liturgiczne oraz wiele znanych szlagierów. Zespól znany jest nie tylko w gminie Grodzisk Mazowieckim, ale również w całym województwie mazowieckim. Swoje umiejętności systematycznie prezentuje w kraju, jak i poza jego granicami, między innymi we Francji czy Litwie.

–W marcu 2018 roku nastąpiła całkowita rekonstrukcja zespołu. W związku z rozwojem orkiestry cały czas prowadzony jest nabór chętnych do nauki gry na instrumentach dętych oraz perkusyjnych. Na czas nauki zapewniane są instrumenty, a zajęcia prowadzone są przez doświadczonych muzyków. Próby orkiestry odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 18.00 – 20.00. Zajęcia indywidualne – w ustalonych godzinach w poniedziałki, wtorki i środy – powiadają organizatorzy koncertu.

Ten już 13 marca w sali widowiskowej centrum kultury o godz. 19.00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach kina CK.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.