31 07 2020

Wielu chętnych na budowę parkingu przy Traugutta

31.07.2020, godz.: 09:36
Wielu chętnych na budowę parkingu przy Traugutta
Fot. GrodziskNews.pl

Aż 12 firm złożyło swoje oferty na zaprojektowanie i budowę parkingu przy ul. Traugutta w Grodzisku. Jednak tylko trzy z nich mieszczą się w zakładanym budżecie.

Gmina na ten cel zamierza przeznaczyć 1,87 mln zł, a propozycje firm, które stanęły do tego przetargu wahają się od 1,4 mln zł do 2,7 mln zł. Tylko trzy mieszczą się w zakładanym budżecie, ale są też propozycje, które go nieznacznie przekraczają. Urzędnicy mają więc w czym wybierać i wszystko wskazuje na to, że przetarg zostanie rozstrzygnięty już za pierwszym podejściem.

Przypomnijmy. Nowy parking ma powstać w miejsce istniejącego parkingu znajdującego się po wschodniej stronie ul. Traugutta w rejonie skrzyżowania z ul. Langiewicza. Ma to być nieogrodzony, otwarty, bezpłatny plac do parkowania, na którym znajdzie się 57 miejsc postojowych, plus trzy dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Ponadto ma tam się znaleźć wiata rowerowa, pod którą zmieści się 45 jednośladów. Znajdą się pod nią również dwa gniazda do ładowania rowerów elektrycznych. Cały plac zostanie oświetlony lampami LED i objęty monitoringiem. Na parkingu staną trzy ławki, w tym jedna z możliwością indukcyjnego ładowania telefonu. W ramach zadania zostaną też wykonane nasadzenia zielenią niską oraz średnią.

Termin wykonania projektu wraz z pozyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń, to pięć miesięcy od daty podpisania umowy. Roboty budowlane natomiast powinny się zakończyć do 31 grudnia 2021 r.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.