02 12 2019

Wiele pytań o budowę Króliczej, Drozda, Kijowskiej i Łagodnej

02.12.2019, godz.: 14:31
Wiele pytań o budowę Króliczej, Drozda, Kijowskiej i Łagodnej
fot. GrodziskNews

Grodziski magistrat kilkukrotnie już zmieniał termin otwarcia ofert w przetargu na budowę drogi, w której skład wchodzą ulice: Królicza, Drozda, Kijowska i Łagodna. Powód? Jest wiele pytań od potencjalnych wykonawców o szczegóły inwestycji. To zaś stwarza dużą szansę na rozstrzygnięcie postępowania.

A mając w pamięci całą historię związaną z oczekiwaniem mieszkańców na gruntowną modernizację ulic nie wydaje się to oczywiste. Tym bardziej, że inwestycja opiewać będzie na co najmniej kilka milionów złotych.

– Duża liczba szczegółowych pytań o specyfikację zamówienia od firm chętnych, był złożyć ofertę w przetargu, świadczy o dużym zainteresowaniu realizacją inwestycji. A im więcej oferentów, tym większa szansa na rozstrzygnięcie przetargu już za pierwszym podejściem – powiedział nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Magistrat odpowiada więc na pytania potencjalnych wykonawców, których w trakcie postępowania wpłynęło kilkanaście. Z punktu widzenia mieszkańców najważniejsze jest to, aby finalnie wykonawca został wybrany.

Jeżeli chodzi o ulice Króliczą i Drozda, zadanie obejmuje budowę asfaltowej jezdni o długości blisko 1,7 km szerokiej na 5,5 metra. Wzdłuż niej na całej długości powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego, a także odsunięty od jezdni chodnik z kostki brukowej. Odwodnienie nawierzchni będzie się odbywać częściowo do kanalizacji deszczowej oraz częściowo do rowów drogowych. Zaprojektowano kablową sieć oświetlenia ulicznego na całym odcinku drogi.

Na początkowym, najbardziej zabudowanym, odcinku drogi pojawią się progi zwalniające z odpowiednim oznakowaniem poziomym i pionowym oraz przejście dla pieszych z oznakowaniem aktywnym. Na dalszym odcinku zostanie ustawiony znak świetlny – radar z tablicą zmiennej treści informującą o prędkości ruchu pojazdu.

Ponadto w zakres inwestycji wchodzi także budowa brakującego odcinka sieci wodociągowej.

Jeżeli chodzi o ul. Kijowską, to zadanie obejmuje odcinek o długości 672 metry. Tutaj, podobnie jak na ul. Króliczej i Drozda wybudowana zostanie asfaltowa jezdnia oraz chodnik i droga rowerowa oraz kablowa sieć oświetlenia. Tutaj jednak zostaną wybudowane także zatoki postojowe.

Z kolei fragment ul. Łagodnej ma odcinek 780 metrów. Tutaj na odcinku 474 metrów będzie to droga jednojezdniowa (tak jak na Króliczej, Drozda i Łagodnej), ale na pozostałym fragmencie (306 metrów) będzie ona dwujezdniowa o szerokości 2×3,5 m. Nie zabraknie także chodnika, drogi rowerowej, oświetlenia oraz odwodnienia.

Kiedy mieszkańcy mogą się spodziewać wykonania wszystkich prac? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 27 listopada 2020 r.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.