TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

05 2023

Wieczorny pożar w Grodzisku. „Prawdopodobnie doszło do eksplozji”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KP PSP Grodzisk MazowieckiWieczorny pożar w Grodzisku. „Prawdopodobnie doszło do eksplozji” - Grodzisk News


W czwartek wieczorem przy ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku Mazowieckim doszło do pożaru, w wyniku którego jedna osoba odniosła obrażenia. Strażacy informują, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była eksplozja.


Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelników. – Na ul. Nadarzyńskiej przy WKD jest pożar domu. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej – poinformował jeden z nich.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W wyniku pożaru ucierpiała jedna osoba. – Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godz. 20.24. Dyżurny na miejsce zadysponował w pierwszym rzucie cztery zastępy z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, a ostatecznie na miejscu było łącznie osiem zastępów (cztery z okolicznych OSP). Po dojeździe na miejsce okazało się, że płonął budynek o konstrukcji murowanej, a w pobliżu była jedna osoba, która ewakuowała się z obiektu przed przybyciem strażaków. Był to mężczyzna w wieku około 70 lat, miał widoczne poparzenia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej do momentu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowany doznał poparzeń około 10 proc. powierzchni ciała. Został zabrany do szpitala – mówi nam asp. Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Mazowieckim.

Następnie działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru. – W trakcie akcji pojawiły się trudności z odcięciem energii elektrycznej do budynku, zostało więc na miejsce wezwane pogotowie energetyczne, które pomogło odciąć źródło zasilania. Został również odłączony dopływ gazu – opisuje asp. Stefaniak. W wyniku pożaru uszkodzony został strop budynku oraz ściana zewnętrzna.

Czy wiadomo co było przyczyną pożaru? – Prawdopodobnie pożar był poprzedzony jakąś eksplozją, ale nie wiemy co mogło ją spowodować. Nasze działania były utrudnione, ponieważ konstrukcja stropu była naruszona i musieliśmy ograniczyć nasze działania do gaszenia pożaru z zewnątrz obiektu – zaznaczył oficer prasowy grodziskiej straży pożarnej.

Działania strażaków zostały zakończone w piątek o godz. 0.30. Po zakończeniu działań teren został przekazany funkcjonariuszom policji.

Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.

Wieczorny pożar w Grodzisku. „Prawdopodobnie doszło do eksplozji” - Grodzisk News
Wieczorny pożar w Grodzisku. „Prawdopodobnie doszło do eksplozji” - Grodzisk News
Wieczorny pożar w Grodzisku. „Prawdopodobnie doszło do eksplozji” - Grodzisk News
Wieczorny pożar w Grodzisku. „Prawdopodobnie doszło do eksplozji” - Grodzisk News
Wieczorny pożar w Grodzisku. „Prawdopodobnie doszło do eksplozji” - Grodzisk News
Wieczorny pożar w Grodzisku. „Prawdopodobnie doszło do eksplozji” - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

A gdzie cenne uwagi Henryka ????
zdzicho


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.