19 03 2020

Więcej zmian na kolei – tak na WKD, jak i KM

19.03.2020, godz.: 11:21
Więcej zmian na kolei – tak na WKD, jak i KM
fot. Piotr Antos

Obowiązujący w Polsce stan zagrożenia epidemicznego wywołuje następne zmiany w organizacji ruchu kolejowego w regionie. Wprowadzają je zarówno Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Koleje Mazowieckie.

Wukadka poinformował, że w związku z zagrożeniem COVID-19 wprowadzone będą zmiany w rozkładzie jazdy. Wejdą w życie 21 i potrwają przynajmniej do 25 marca, z możliwością przedłużenia o kolejne dni.

– Na linii WKD zostanie wprowadzona organizacja ruchu pociągów według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty, niedziele i święta, niezależnie od rodzaju dnia przypadającego w okresie – poinformował przewoźnik.

Do odwołania obowiązują też nowe zasady działania kas biletowych, które teraz są czynne w godzinach od 7.00 do 14.00. Od kilku dni ze względów bezpieczeństwa nie można już kupować biletów u maszynistów.

Ponadto pasażerowie mogą zwracać niewykorzystane lub częściowo wykorzystane bilety okresowe. Od zwracanych należności wukadka potrąci 10 procent odstępnego. Zwroty biletów zakupionych w kasach, w dowolnej kasie są przyjmowane. Natomiast bilety kupione w automatach można zwracać elektronicznie pod adresem: cok@strefa.waw.pl.

Szszczególne zasady zwrotu biletów wprowadzają także Koleje Mazowieckie. – Szczególne zasady uwzględniają zwroty zarówno biletów papierowych, jak i tych zakodowanych na Karcie Mazowieckiej. Zwroty należności za całkowicie lub częściowo niewykorzystane bilety okresowe ważne na pociągi KM dotyczą następujących przypadków: przy braku potwierdzenia sprzedaży za bilety opłacone kartą płatniczą, w przypadku wniosków przesłanych przez podróżnych elektronicznie oraz w przypadku wniosków dotyczących zwrotów biletów okresowych zakodowanych na Karcie Mazowieckiej. Zasady zostają wprowadzone do odwołania – podał przewoźnik.

Szczegóły tutaj.

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Więcej zmian na kolei – tak na WKD, jak i KM”

  1. Niezadowolona pisze:

    10% odstępnego ??? Tylko właściciele WKD tak zrobili. Pazerność nawet w takiej chwili… wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata