TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

25

08 2023

Więcej czujników jakości powietrza w Grodzisku za ponad 360 tys. zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: zabiawola.pl/Zdjęcie ilustracyjneWięcej czujników jakości powietrza w Grodzisku za ponad 360 tys. zł? - Grodzisk News


Grodzisk zamierza zainstalować w gminie dodatkowe czujniki pomiaru jakości powietrzą wraz z tablicami LED informującymi mieszkańców o tych wskaźnik. W gminie przybędzie 20 takich zestawów, a to już niemal pewne, gdyż oferta przetargowa mieści się w budżecie zakładanym przez magistrat.


Gmina przeznaczyła na to zadanie 380 tysięcy złotych podczas gdy jedyna oferta w przetargu złożona przez firmę Global Innovative Solutions Katarzyna Burda-Świerz opiewa na 361 tysięcy. Jeśli zatem nie wystąpią przeszkody formalne w samej ofercie, wykonawca powinien zostać wyłoniony.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Będzie miał czas na realizację inwestycji do końca października. A w jej ramach zainstaluje dodatkowe czujniki pomiaru jakości powietrza wraz z tablicami LED informującymi mieszkańców o tych wskazaniach.

Ze specyfikacji zamówienia wynika, że wszystkie dostarczone czujniki oraz tablice muszą być ze sobą kompatybilne i objęte gwarancją przynajmniej 12 miesięcy. Będą to sensory laserowe mierzące zanieczyszczenia powietrza w postaci pyłów zawieszonych – PM10 i PM2,5.

Dokładność pomiarów stężenia pyłów ma zaś wynosić plus/minus 15 mikrogramów na metr sześcienny. Wraz z sensorami zanieczyszczeń zainstalowane zostaną czujniki temperatury i wilgotności powietrza oraz ciśnienia atmosferycznego. Te i inne – bardziej specjalistyczne – parametry składać się będą na odczyty pomiarów jakości powietrze.

Wyświetlą się one na specjalnych ekranach LED, które rozlokowane będą w różnych miejscach w gminie.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Czy będzie dostęp do odczytów przez internet?
Ja


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.