reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

08 2023

Więcej czujników jakości powietrza w Grodzisku za ponad 360 tys. zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: zabiawola.pl/Zdjęcie ilustracyjneWięcej czujników jakości powietrza w Grodzisku za ponad 360 tys. zł? - Grodzisk News


Grodzisk zamierza zainstalować w gminie dodatkowe czujniki pomiaru jakości powietrzą wraz z tablicami LED informującymi mieszkańców o tych wskaźnik. W gminie przybędzie 20 takich zestawów, a to już niemal pewne, gdyż oferta przetargowa mieści się w budżecie zakładanym przez magistrat.


Gmina przeznaczyła na to zadanie 380 tysięcy złotych podczas gdy jedyna oferta w przetargu złożona przez firmę Global Innovative Solutions Katarzyna Burda-Świerz opiewa na 361 tysięcy. Jeśli zatem nie wystąpią przeszkody formalne w samej ofercie, wykonawca powinien zostać wyłoniony.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Będzie miał czas na realizację inwestycji do końca października. A w jej ramach zainstaluje dodatkowe czujniki pomiaru jakości powietrza wraz z tablicami LED informującymi mieszkańców o tych wskazaniach.

Ze specyfikacji zamówienia wynika, że wszystkie dostarczone czujniki oraz tablice muszą być ze sobą kompatybilne i objęte gwarancją przynajmniej 12 miesięcy. Będą to sensory laserowe mierzące zanieczyszczenia powietrza w postaci pyłów zawieszonych – PM10 i PM2,5.

Dokładność pomiarów stężenia pyłów ma zaś wynosić plus/minus 15 mikrogramów na metr sześcienny. Wraz z sensorami zanieczyszczeń zainstalowane zostaną czujniki temperatury i wilgotności powietrza oraz ciśnienia atmosferycznego. Te i inne – bardziej specjalistyczne – parametry składać się będą na odczyty pomiarów jakości powietrze.

Wyświetlą się one na specjalnych ekranach LED, które rozlokowane będą w różnych miejscach w gminie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Włodarze inwestują w urządzenia aby gnębić mało unijnych mieszkańców .

ziemniaki grodziskie - z zewnątrz zielone w środku czerwone
25-08-2023 15:39

Czy będzie dostęp do odczytów przez internet?

Ja
25-08-2023 16:54

W tej cenie można wymienić dwieście instalacji grzewczych. A efekt widać gołym okiem. Bez czujników. Ech...

Maniek
26-08-2023 12:09

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.