01 10 2019

Wichura w regionie zebrała gorzkie żniwo

01.10.2019, godz.: 11:35
Wichura w regionie zebrała gorzkie żniwo
fot. GrodziskNews

Silny i porywisty wiatr wiał wczoraj po południu i wieczorem, przynosząc niekiedy tragiczne skutki. Pod wpływem wichury dwaj pracownicy budowlani w Grodzisku spadli z rusztowania i w poważnym stanie trafili do szpitala, a to nie wszystko…

Wczorajsze alerty pogodowe ostrzegały przed silnym wiatrem praktycznie w całym kraju. I rzeczywiście wichury poczyniły niemałe spustoszenie. W wielu przypadkach dochodziło wręcz do tragicznych sytuacji. Tego rodzaju dramaty nie ominęły również naszego regionu.

– Na terenie powiatu odnotowaliśmy łącznie 33 interwencje związane ze skutkami silnego wiatru. 31 z nich dotyczyło połamanych drzew i gałezi opuszczonych na linie energetyczne. W Międzyborowie mieliśmy przypadek przewrócenia drzewa na budynek, na szczęście nikomu nic się nie stało. Znacznie poważniej wyglądała sytuacja w Podkowie Leśnej, gdzie zerwana linia energetyczna poraziła przebiegającego psa. Zwierzę nie przeżyło – mówi nam st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

POd wpływem wichury ucierpieli także ludzie. – Podczas prac na ul. Emilii Plater w Grodzisku dwóch pracowników budowy spadło z rusztowania z dużej wysokości. Odnieśli powązne obrażenia i zostali zabrani do szpitala – dodaje Tryniszewski.

Strażacy musieli również interweniować na Bałtyckiej. TYm razem to nie kierowca, lecz właśnie wiatr częściowo zerwał oganicznik wysokości przed wjazdem do tunelu.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata