30 03 2020

Wicepremier Gliński: Restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze

30.03.2020, godz.: 11:32
Wicepremier Gliński: Restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze
fot. Adam Guz/KPRM

Wicepremier rządu i minister kultury Piotr Gliński przyznał, że prawdopodobnie wprowadzone zostaną jeszcze większe obostrzenia dotyczące przebywania w przestrzeni publicznej, miejscach pracy oraz sklepach.

W rozmowie z Polsat News minister Gliński przyznał, że w najbliższych dniach należy spodziewać się zaostrzenia restrykcji w walce z epidemią koronawirusa.

– Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo, kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni – powiedział Piotr Gliński.

Dodał, że sami musimy wykazywać się świadomością powagi sytuacji i odpowiedzialnością. I choć na ogół ludzie ustawiają się w sklepowych kolejkach w odpowiedni sposób, to nie wszędzie tak jest. Ponadto przypomniał, że w weekend w różnych miejscach pojawiły się duże zbiorowiska ludzkie.

Mówił, że walka trwa, „nic nie jest dokończone, nie jest optymistyczne” I że należy spodziewać się pogłębienia problemów, bo tak dzieje się wszędzie dookoła.

Gliński przyznał, że w związku z tym najprawdopodobniej wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia administracyjne w miejscach pracy i sklepach. Dodał, że decyzje powinny zostać ogłoszone szybko.

4

Dodaj Komentarz

4 odpowiedzi na “Wicepremier Gliński: Restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze”

 1. Piotr pisze:

  …uj prawda, muszą naprawić restrykcje tak aby były uchwalone właściwie. Szukaj List RPO do Premiera. Obostrzenia nielegalne!

 2. JSC pisze:

  Zakażą spacerów?

 3. Adam pisze:

  Dokładnie. Wpierw uchwalcie poprawnie ograniczania administracyjnie. Jak na razie są bezprawne.

 4. Dariusz pisze:

  Ci co mają głowę na karku przetrwają,do każdej sytuacji można się przyzwyczaić ale nie każdą można wytrzymać.Zamiast włuczyć się bez celu uczmy wiarę jak pomagać tyłu seniorów jest w izolacji oni potrzebują teraz nas młodych.Nie pozwólmy żeby służba zdrowia musiała wybierać kogo ratować zatrzymajmy wspólnie tą zarazę wygraliśmy przecież Wojnę 2 Wojnę zjednoczmy się i teraz kiedy nawiedził nas ten cichy wróg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata