reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

14

01 2021

Wiceburmistrz Grodziska: Szkoły będą gotowe na przyjęcie dzieci


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsWiceburmistrz Grodziska: Szkoły będą gotowe na przyjęcie dzieci - Grodzisk News


Od poniedziałku dzieci z klas 1-3 wracają do szkół. Postanowiliśmy zapytać włodarzy, jak idą przygotowania do wznowienia nauki stacjonarnej.


Kilka dni temu decyzję o powrocie do szkół przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. – Ważąc wszystkie „za” i „przeciw”, również opierając się na modelach prognostycznych, które dotyczyły tego, jakie byłyby skutki luzowania poszczególnych typów obostrzeń, doszliśmy do wniosku, że krokiem najbardziej nieśmiałym, który możemy wykonać, a który jednocześnie (w sensie symulacji przez nas prowadzonych i prognoz z tym związanych) nie stanowi zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 – poinformował.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Ta decyzja musi ważyć dwie rzeczy: z jednej strony ryzyko pandemiczne, ale z drugiej strony koszty tego, że dzieci w ramach najmłodszych klas nie chodzą do szkoły. I tutaj przeważyła nasza opinia, że ryzyko napędzenia pandemii w naszej ocenie nie jest tak duża, a szkody związane z nieprzebywaniem dzieci klas 1-3 w normalnej grupie rówieśników, uczestniczeniem w normalnym trybie edukacyjnym, to jest koszt, który nie równoważyłby w tej chwili tego ryzyka, którego jak podkreślam, nie oceniamy zbyt wysoko – dodał.

Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak grodziskie szkoły przygotowują się na ponowne przyjęcie uczniów. – Od razu muszę powiedzieć, że jesteśmy na to w pełni gotowi. Zasady reżimu sanitarnego nie uległy zmianie, więc te procedury mamy przepracowane – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska odpowiadający za sprawy oświatowe.

Gmina rozpoczęła od początku tygodnia badania nauczycieli pod kątem obecności koronawirusa. – Do badania branych pod uwagę z całego naszego powiatu było 360 nauczycieli. Wszyscy ci, którzy zgłosili taką chęć, zostaną przebadani – dodał burmistrz.

Możliwość powrotu do szkół jest dobrą wiadomością zarówno dla dzieci, jak i rodziców. – Chyba wszyscy rodzice i dzieci cieszą się z tej możliwości. My jako gmina także – podkreśla Tomasz Krupski.


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.