reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

14

01 2021

Wiceburmistrz Grodziska: Szkoły będą gotowe na przyjęcie dzieci


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsWiceburmistrz Grodziska: Szkoły będą gotowe na przyjęcie dzieci - Grodzisk News


Od poniedziałku dzieci z klas 1-3 wracają do szkół. Postanowiliśmy zapytać włodarzy, jak idą przygotowania do wznowienia nauki stacjonarnej.


reklama Grodzisk mazowiecki

Kilka dni temu decyzję o powrocie do szkół przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. – Ważąc wszystkie „za” i „przeciw”, również opierając się na modelach prognostycznych, które dotyczyły tego, jakie byłyby skutki luzowania poszczególnych typów obostrzeń, doszliśmy do wniosku, że krokiem najbardziej nieśmiałym, który możemy wykonać, a który jednocześnie (w sensie symulacji przez nas prowadzonych i prognoz z tym związanych) nie stanowi zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 – poinformował.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Ta decyzja musi ważyć dwie rzeczy: z jednej strony ryzyko pandemiczne, ale z drugiej strony koszty tego, że dzieci w ramach najmłodszych klas nie chodzą do szkoły. I tutaj przeważyła nasza opinia, że ryzyko napędzenia pandemii w naszej ocenie nie jest tak duża, a szkody związane z nieprzebywaniem dzieci klas 1-3 w normalnej grupie rówieśników, uczestniczeniem w normalnym trybie edukacyjnym, to jest koszt, który nie równoważyłby w tej chwili tego ryzyka, którego jak podkreślam, nie oceniamy zbyt wysoko – dodał.

Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak grodziskie szkoły przygotowują się na ponowne przyjęcie uczniów. – Od razu muszę powiedzieć, że jesteśmy na to w pełni gotowi. Zasady reżimu sanitarnego nie uległy zmianie, więc te procedury mamy przepracowane – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska odpowiadający za sprawy oświatowe.

Gmina rozpoczęła od początku tygodnia badania nauczycieli pod kątem obecności koronawirusa. – Do badania branych pod uwagę z całego naszego powiatu było 360 nauczycieli. Wszyscy ci, którzy zgłosili taką chęć, zostaną przebadani – dodał burmistrz.

Możliwość powrotu do szkół jest dobrą wiadomością zarówno dla dzieci, jak i rodziców. – Chyba wszyscy rodzice i dzieci cieszą się z tej możliwości. My jako gmina także – podkreśla Tomasz Krupski.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Zastanawiam się jak zostanie rozwiązana sprawa dodatkowych zajęć, np. języka angielskiego i religii, no i świetlica. Czy zostaną wstrzymane, pozostaną zdalne?
Bo jeśli będą odbywać się na 'starych' zasadach, czyli jeden nauczyciel uczy stacjonarnie we wszystkich klasach, to wszystkie inne środki zapobiegawcze, typu rozdzielanie klas na przerwach nie mają najmniejszego sensu

Malwina
14-01-2021 18:02

Ciekawi mnie jaki odsetek nauczycieli wyraził chęć testów, chociaż lepsze rozwiązanie to testy pod kątem czy przechodzili koronawirusa czy nie

Alejandro de la Iniesta Bonaventura Ziccorerro II
14-01-2021 19:33

szkoły gotowe na przyjęcie uczniów, ponad 100dni po rozpoczęciu roku szkolnego, genialnie!
nauczyciel też człowiek, powinien mieć prawo czuć się bezpieczny, podobnie rodzice. każdy decyduje za sieie i jesteśmy odpowiedzialni za nas, każdy za każdego

nie każdy sobie

PieńcetPlós
14-01-2021 22:58

pokaż wszystkie komentarze (6)
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.