TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

09

06 2021

Wiaty z Wi-Fi, ładowarkami i rowerami stacjonarnymi na Walca


Grodzisk News


foto: grodzisk.plWiaty z Wi-Fi, ładowarkami i rowerami stacjonarnymi na Walca - Grodzisk News


Stawy Walczewskiego w Grodzisku niebawem wzbogacą się o kolejne atrakcje. Gmina opublikowała przetarg na wyposażenie istniejących wiat rowerami stacjonarnymi, ładowarkami do telefonów, czy punktami z siecią Wi-Fi.


Teren wokół Stawów Walczewskiego jest już bardzo atrakcyjny dla mieszkańców, każdego dnia przyciąga masę mieszkańców, którzy w różny sposób spędzają tam czas. Jednak to nie koniec atrakcji „na Walca”. Urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na wyposażenie istniejących trzech wiat rekreacyjnych.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Wiaty zostaną z trzech stron zabudowane laminatem HPL compact, a od wewnątrz boczne ściany litym poliwęglanem. Posadzka drewniana – kompozyt, czyli połączenie polimeru z mączką drzewną.

Pierwsza wiata będzie wyposażona w przytwierdzony do posadzki stacjonarny rower wraz z pulpitem do ładowania telefonów i innych urządzeń mobilnych (tabletów, aparatów fotograficznych, przenośnych konsol do gier, odtwarzaczy MP3, odbiorników GPS itp.). Pulpit montowany na kierownicy roweru i ma być wyposażony w ładowarkę bezprzewodową (indukcyjną), dwa komplety wzmocnionych kabli ładujących z popularnymi końcówkami (starszy Iphone, nowszy Iphone, USB-C, micro USB, mini USB), dwa wolne gniazdka USB,  wyświetlacz pokazujący aktualnie wytwarzaną moc oraz łącznie wytworzoną energię. Pulpit umożliwi jednoczesne ładowanie kilku urządzeń. Zostanie zamontowana także półka do ładowania laptopów zaopatrzona w przetwornicę 230 V.

Druga konstrukcja zostanie wyposażona w przyłącze elektryczne typu floorbox 2xK45 spełniający standard IP64 zamontowane do istniejących ławek .

Trzecia natomiast będzie miała gniazda USB-A i przyłącza K45, otwartą sieć wi-fi hotspot (logowanie poprzez uwierzytelnienie).

Wiaty będą monitorowane kamerą o rozdzielczości 8 MPX (4K UHD) z zaawansowanymi funkcjami analizy obrazu w oparciu o Deep Learning.

Kiedy wiaty zyskają nowe wyposażenie? Termin dostawy wyznaczono na 30 od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Ten co trzyma na tym piecze to dobry wariat, każdy takie pierdoły ma w domu /internet, wfi, jakieś ładowarki i przetwornice, dekodery i inne pierdoły/. Stawy to raczej powinny służyć do tego aby człowiek od tego odpoczął, pochodził na boso po zielonej trawie posiedział w cieniu na kocyku itp. A tu nieustająca budowa, chodnik, na chodniku, wiata na altance a altanka na wiacie, kosz na koszu, ławka na ławce. W takim tępię zabudowywania i tworzenia nowego betonu za rok będą budować wiadukty i mosty na już zbudowanymi kładkami i mostkami. I my za to wszystko jeszcze płacimy. Mam nadzieję że ten wizjoner nie dorwie się do stawów Goliana, tu jest umiar i prostota i tak powinno być na Walczewskiego.

ss
10-06-2021 00:13

Jestem zaskoczony, że nikt tych rewelacji jeszcze nie skomentował. Najwyraźniej wszystkich zatkało.

Tomasz
10-06-2021 01:38

jak się da zrobić restauracje między domami i mieszkaniami to i tam się zainteresują, w parku powinna być cisza i spokój, ptaki przyroda, a nie port jachtowy z morzem na bajorze. tam było tyle ptactwa, teraz komercja i beton, coś strasznego.

antypis i psl
10-06-2021 13:44
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.